zjentek

Existuje rakovina tuku?

Qimby, která Ester?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud jsi měl na mysli rakovinu tukových tkání, pak ano, existuje. Většinou se jedná o lipomy, o kterých se píše jako „nezhoubné“, nebo „obvykle nezhoubné“. Existuje ale i skupina zhoubných sarkomů měkkých tkání postihující i tukové tkáně. Navíc jsou tukové tkáně producentem hormonu, který vznik rakoviny podporují (tlusté střevo, konečník), ale to už je trochu mimo otázku.

Další odpovědi
Quimby

Rakovina se týká buňek, tak těžko může dostat ester rakovinu…

Tuk=ester vyšších mastných kyselin a glycerolu

Kepler

🙂 Ne ta Ester, ale ten ester (triglycerid vyšších mastných kyselin).