Daniel16

Jak se v životě bránit proti stařecké cukrovce?

Nejlepší odpověď
marci1

Jíst zdravě, pravidelně v menších dávkách, ovoce, zeleninu, ryby, krůtí a kuřecí maso, omezit cukry, tuky, bílé pečivo. Nestresovat se, být v klidu. Udržovat si přiměřenou váhu a hýbat se. 🙂
Doplňuji:
Ve 12ti letech se nemáš čeho obávat. Buď úplně v klidu.

Další odpovědi
anonym

Podle toho, jak jsi stár.
😉
Pravidelně jíst (obecně dodržovat pravidelnou životosprávu), nejíst příliš tuků a cukrů a být dostatečně fyzicky aktivní (práce, sport).

Lamalam

Nestárnout.

Dochy

Proč seš tak vysazenej na cukrovku? Pokud vím, tak spolehlivá obrana neexistuje. Snížit riziko by měla rozumná životospráva a zamezit obezitě. (Pokud se nemýlím, tak obezita je jeden z nejsilnějších faktorů pro problémy s cukrovkou 2. typu)
Ale nic nepřehánět. Vážit 50kilo při 180cm, tak se té cukrovky nejspíš ani nedožiješ.

arygnoc

návod je vo wildovom obraze doriana graya (The Picture of Dorian Gray).