zjentek

Neví někdo, zda prádlo, které má člověk prát max. na 30 se může vyvěsit ven při 40°C?

Odpovědi
Hlada

Ne. Prádlo, které snese jen 30°C nebude určené pro žijícího člověka. Nejspíš půjde o prádlo do rakve v pásmu nad 50° s. nebo j. š.

Dochy

Podle mně 40 v pohodě vydrží. Při praní v pračce je to pro prádlo přeci jen značá mechanická (různé převalování ) a zároveň i chemická (voda je rozpouštědlo pro mnoho látek, navíc podpořená pracím přípravkem) zátěž. Takže je vhodné některému prádlu podmínky alespoň trochu zjednodušit. Na některém prádlu se udává že se má prát jen ve studené vodě a už jen oblečením jej nutně místy zahřeješ na výrazně vyšší teplotu.

Mravenec

Hlada já mám teda doma mnoho kousků, které se perou max na 30.