Löwe

Neví někdo, jaká koloniální mocnost si jako první všimla Žaponska?

Nebo tím můžu brát „setkání“ roku 1543 u Tanegašimy?

Nejlepší odpověď
annas

Které západní mocnosti?

"Portugalsko spolu se Španělskem představují země, které jako první z evropských států zahájily kontakty s Japonskem.

První kontakty Japonska s obyvateli západních zemí proběhly pravděpodobněroku 1543, kdy na ostrově Tanegašima, nacházejícím se jižně od ostrova Kjúšú, přistála
čínská džunka s posádkou portugalských obchodníků.

Doposud není zcela jasné, zda k této události skutečně došlo roku 1543, jak udávají japonské záznamy. Dle evropských informací se celá situace odehrála již roku 1542. Stalo se tak ovšem zřejmě
náhodou, při jedné z plaveb portugalských lodí ze Siamu do Číny.
bod 2. 2. atd. "

více v odkazu na http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:qX19i­Ovv04EJ:https:­//is.muni.cz/th/34179­1/ff_b/Bakalar­ska_diplomova_pra­ce_-_Martina_Stepa­nikova_341791__2­_.txt+&cd=11&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz

Masarykova univerzita
Filozofická fakulta
Seminář japonských studií
Japanistika
Martina Štěpáníková
Kontakty Japonska se Západem: dějinné
souvislosti a mezinárodní vztahy
Bakalářská diplomová práce