torion

Neuvažujete, že se po zkušenosti s touto pandemií stanete „prepperem“?

Kdo jsou preppeři? Žijí běžné životy. Chodí do práce, věnují se rodinám, využívají moderní technologie. Ve svých domácnostech ale hromadí potraviny na měsíce dopředu, v trezorech mají poschovávané zbraně a na zahradách si staví podzemní bunkry. Ztratili totiž důvěru ve společnost a věří, že nastane její kolaps. Chtějí být proto připraveni.

Odpovědi
elkon

Takový člověk by měl jít k psychiatrovi.

Pepa25

Ne. Člověk by měl být prozíravý a připravený, že se může stát ledacos, konec konců „nevíme dne ani hodiny“, ale ne tímto způsobem. A pocit některých ve smyslu „současná společnost je neudržitelná“ je starý, jak lidstvo samo 🙂

led

Citujem: „Hnutí preppers vzniklo ve Spojených státech amerických a založilo ho několik nadšenců, kteří přemýšleli o tom, jak se připravit na nečekané situace v globálním měřítku, například na živelné pohromy velkého rozsahu nebo na taková vnější nebezpečenství, jako je zásah meteoritem nebo kataklyzma v důsledku slunečních erupcí. Počítají se sem ale také lidské války, zejména důsledky jaderného konfliktu. Zjednodušeně řečeno, hovoříme o lidech, kteří se připravují na kolaps společnosti nebo devastaci planety.“ ďalej na https://www.ter­cik.cz/preppers-pripraveni-na-apokalypsu/
Katastrofický scenár, ktorý vyznávajú a sa podľa toho riadia, je na základe domnienok o neschopnosti ľudskej civilizácie prežiť a vidia budúcnosť ako filmári vo filmoch o živote na Zemi po dni D napríklad https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6ZKkJnOka1M

zjentek

Mám podobný projekt v hlavě, ale s covidem nesouvisí (tedy pokud covid neutek z labiny).

Je celkem přirozené snažit se ochránit sebe a především ty, které milujeme. A to za KAŽDÉ situace. V případě kolapsu se pak s holýma rukama rozhlížet okolo sebe jako nějaký ten „inteligentní jouda“ a spoléhat i za kritických podmínek, kdy o život jde více než kdykoli jindy, výhradně na svůj mozek, může být nešťastným řešením vedoucím k záhubě stejně tak, jako účinná obrana. "Účinnou "obranu zde chápejme jako obranu v situaci, kde pouhé lidské slovo již pozbylo svého významu a v tu chvíli bude potřeba udělat něco skutečného. Něco, co už za nás na podkladě předchozího dialogu či monologu nikdo jiný neudělá. (;

torion

@elkon Nejsou to blázni, není to ani náboženská sekta, která se snaží pohnout ostatní k pokání, než nastane soudný den a ani neočekávají brzký konec světa. Připravují se ale na stav nouze, která vinou jakékoli katastrofy nebo třeba epidemie může nastat.