WTLS

Proč neustále padá operační systém počítače? Podrobnosti níže.

Zdravím, koupil jsem si „nový“ počítač z bazaru, 30 dní mi ležel doma, čekal jsem na monitor, po zapojení všech věcí jsem šel hrát hry a po nějaké době konkrétně ve hrách: FarCry 5, Green Hell, Euro Truck simulator 2, It Takes Two (v podstatě ve všech) mi po nějaké náhodné době spadne celý systém počítače, někdy to je po minutě hraní, někdy za 2 hodiny…
Zčerná/zbělá/ze­šediví obraz, z reproduktorů mi jde hnusný zvuk, pak se displej vypne a vyhodí hlášku NO SIGNAL, počítač stále běží, dokud ho natvrdo nevypnu. Na počítač mám záruku, ale než to budu řešit přes prodejce, chtěl jsem se zeptat tady, za veškeré informace budu rád, děkuji.

PC:
Cpu: AMD Ryzen 7 1700 3.0GHz + stock cooler
Ram: HyperX Fury 16GB 3200MHz (2×8Gb)
MB: AsRock B450M Steel Legend
GPU: Sapphire Nitro+ RX580 4Gb 256bit
Ssd: wd green 128gb
Hdd: wd green 500gb
Skříň: Z11+ Zalman
Zdroj: Corsair VS650 650W
MONITOR: Viewsonic XG2405 144Hz 1ms
Propojení: Displayport 1.3

Odpovědi
Dochy

Nestabilitu může dělat téměř cokoli. Pokud je to jen při hrách, tak bych tipnul grafika nebo ovladače. Ale je to střílení od boku.

plebs

Ovladače, reinstalace, paměti, SDD HDD a dalších hafo věcí

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

jáára

Může být vadná grafika nebo jenom špatně chlazená.

Roman71

Zkusil bych test paměti RAM.
Něco podobného se mi stávalo taky. Systém Windows nic nehlásil, nebyl čas.. všechno šlo tak rychle, že to shodilo komplet systém a bylo úplně jedno, jak dlouho počítač běžel.

Pepa25

Jaký je na PC operační systém? Antivirus nehlásí žádný problém?

WTLS

Zdravím OS mám Win 10 Pro verze 20H2 64bit, mám Windows Defender a ten nenašel žádný problém.