Milunak

Nespavost – co Vám na to funguje?

Zdravím, máte prosím někdo zkušenost s nespavostí? Je prosím něco bez chemie, co spolehlivě funguje?

Nejlepší odpověď
da ny

Přiměřená únava z pracovních činností.
Vypnout, na NIC nemyslet.
Jinak klasika. Tma, vypnuté elektrospotřebiče, všechny obrazovky/displeje (modré a zelené světlo, krade melatonin).. Nečíst před spaním. Nechodit spát hladová (lehčí jídlo 2 – 3 h, před spaním. Já i hodinu).
Neustále se opakující téma. V archivu jsou spousty rad.
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nespavost,

Další odpovědi
elkon

Čaj z meduňky a kozlíku lékařského.

Filip84

Ano, mám. Ale mělo to svou psychosomatickou příčinu, kterou jsem odstranil: nespavost se rovněž odstranila.

Záleží na příčině nespavosti. Může být způsobena ledasčím – od fysických zdravotních potíží, přes psychické zdravotní potíže, ale i třeba nadmíru stresu, nedostatek stresu (vlastně podnětů), nedostatek pohybu, čerstvýho povětří, nedostatek práce, nimrání se v nesmyslech, pathologické myšlení etc. etc. etc.

Jedna věc ale pomáhá: udělej si program na každý den, a na celý den. Pokud budeš něco dělat, fysicky se unavíš, jedno s druhým, a i potom budeš trpět nespavostí, bez pomoci lékařů se neobejdeš.

Jinak pomáhá nálev z třezalky tečkované, ale nezabere to hned.

Roman71

Minimálně hodinu před spaním už se nevěnuju žádným soustředěným aktivitám. Naučil jsem se více méně chdit spát ve stejnou dobu a podobně tak vstávat. A co funguje naprosto spolehlivě, když si vezmu do postele knížku. Jakmile ji otevřu, zavřou se mi oči 😁

Luiza

Na nespavost mi skvěle zafungoval doplněk stravy Sleepgreen od Green Idea. Je jen z bylinek, takže je užívání bezpečné a nenávykové.

Luiza

Tady máte odkaz na stránky značky, Sleepgreen tam rovnou objednáte www.greenidea­.cz/doplnky-stravy/bylinne-extrakty-tobolky/60996-sleepgreen

Milunak

Děkuji za komentář – můžete prosím napsat, kde bych Sleepgreen mohla objednat na internetu?