zenda

Neschopenka – týden byl manžel hospitalizovaný v nemocnici, kde mu vystavili neschopenku.

Po propuštění má chodit na převazy a kontrolu do nemocnice, ale co se týká neschopenky, mu řekli, že má jít k obvodnímu lékaři, aby mu tam dopsal vycházky. Od obvoďáka ho vyrazili, že mu nic nenapíší, protože není jejich pacient. Manžel je v pracovní neschopnosti, kontroly má v nemocnici. Takže, kdo mu má tu neschopenku upravit, co se týká vycházek a délky neschopenky ??? Předem děkuji za odpověď a radu.

Nejlepší odpověď
Filip84

To není věc rady, to je jednoduché, jsou dvě možnosti:

  1. dočasnou pracovní neschopnost bude dál spravovat to zdravotnické zařízení, které vydalo o dočasné pracovní neschopnosti rozhodnutí tj. nemocnice, a pak opravdu nemůže nikdo jiný „dopsat vycházky“, takže povolit vycházky může pouze ta nemocnice,
  2. nemocnice převede správu nad dočasnou pracovní neschopností na praktického lékaře, a pak docházky může povolit, jen a pouze, praktický lékař.

O ukončení dočasné pracovní neschopnosti pak bude, zase, rozhodovat ten, kdo bude mít správu nad dočasnou pracovní neschopností.

Další odpovědi
Klobouk

Po úrazu mně neschopenku vystavili v nemocnici, zhruba po čtyřech měsících mi řekli že neschopenku bude dál věst obvoďák a nebyl problém. Po každém ošetření jsem musel s papírem z nemocnice k obvoďákovi a ten neschopenku prodlužoval. Takovej Kocourkov ale fungovalo to

Kazatel

Ve zdravotnictví je kvůli penězům strašný bordel. Více méně je to jak píše Filip84, nicméně skutečnost je taková, že si nemocnice přehazují s obvoďáky pacienty i jen z důvodu, aby jim nenabíhalo konto předepsaných léků, ve finále by vás nechali běhat od čerta k ďáblu a případně i klidně chcípnout, za tím si stojím. Hnus!

da ny

Pan manžel může dojít pro DPN k praktickému lékaři, kde je registrován a kam jistě pravidelně, minimálně 1× za 2 roky chodí na preventivní prohlídky. Pacient, který nechodí, se často vyřazuje z evidence. Uvolní se místo, pro registraci nového pacienta, který svého práva a možnosti vyuřije.
V nemocnici nahlásí, že nemá praktického lékaře. DPN budou obstarávat v nemocnici.