schrack

nervosvalová nemoc

Dobrý den. Rád bych se zeptal, zda-li je možné mít nějakou nervosvalovou nemoc i přesto, že veškeré mé testy byly v normě včetně CK, krevního obrazu, zkoušky na minerály atd. Již delší dobou trpím třesem v končetinách a záškuby a také mi ochably svaly na šíji a mezi lopatkami. V brzké době mířím na EMG, ale doktorka mi říkala, že když je CK v pořádku, žádné nervosvalové onemocnění nehrozí. Ale kdo ví. Je možné mít tyto stavy i po lécích? Léta beru léky na snížení žaludečních kyselin a podobné nežádoucí účinky se tam také vyskytují, včetně vypadávání svalů, které mám taky. Jen je mi divné, že by to začalo dělat problémy až po tolika letech. Navíc jsou tyto účinky super vzácné. Aspoň tedy podle letáku… 🙂 Díky za odpovědi.

Odpovědi
bolak

EMG je dobrej začátek, co testy na dopamin a neurohormony, to ti dělali? Zatím bych do sebe zkusil rvát B-komplex a Magnezium (nehledě na změřenou hladinu), uvidíš jestli to něco udělá. Když nedojde po měsíci ani k minimálnímu zlepšení, tak to prostě zas vysadíš.