Viktorie II.

Neříká se, že nejlepší obrana je útok? Proč tedy UA vojensky nenapadne Rusko, které není v NATO?

Nejlepší odpověď
Kepler

To by byla hra s ohněm. Putin je dostatečně šílený na to, aby použil taktické jaderné zbraně, což by pravděpodobně vedlo ke globální jaderné katastrofě. V NATO není ani UA, tak proč by se do toho NATO míchalo? Buďme rádi, že aspoň někdo si drží zdravý rozum.

Další odpovědi
Krupice

Protože Ukrajina ve srovnání s Ruskem má malou armádu. Je to souboj Davida s Goliášem.

zjentek

Myslím si, pokud by Ukrojina zaútočila na Rusko, že to by ji obratem konečně definitivně VELMI RYCHLE srovnalo do latě a byl by zase mír a ne tato vleklá šaškárna pro média.

dubraro

A co potom? UK by ztratila status oběti a stala se agresorem. Tím by přišla o podporu velké části světa.
UK nepotřebuje Rusko dobývat. Je to potenciálně bohatá země, má vzdělané a pracovité lidi, přírodní zdroje, průmysl, přístup k moři, spoustu půdy vhodné k zemědělství. Neštěstím UK jsou papaláši – oligarchové, kteří zemi rozkradli nevídaným způsobem.
Rusko naopak UK potřebuje získat. Je tam uhlí, rudy, ruská letadla mají ukrajinské motory, linka na sériovou výrobu tanků je na Ukrajině, přístav a loděnice dost velké na stavby a opravy vojenských lodí jsou na UK pobřeží atd.

Viktorie II.

Krupice, David zabil Goliáše kamenem z praku.

zjentek

Viktorka → 👍🤪

Krupice

Tak uvidíme, zda tato legenda obživne i dnes.