Neposkytnutie azylu Snowdenovi v žiadnej vyspelej krajine včítane krajín EÚ znamená, že …

… schvaľujeme špehovanie osobnej komunikácie akoukoľvek krajinou c akejkoľvek krajine?
Neviem si predstaviť, čo by bolo, keby niečo podobné urobil nejaký Pakistanec – to by mu hneď ponúkali všetci azyl a zlatý život, ruky-nohy by si polámali.

To si vážne nevážime osobnú odvahu človeka, ktorý takéto niečo verejne odhalil?
Doplňuji:
Mňa iba prekvapuje, že všetky krajiny EÚ sa ohradili proti praktikám USA (zlodeji kričia „chyťte zlodeja“, lebo nepochybujem, že tie isté praktiky prevádza každý štát), ale keď príde na lámanie chleba – prijatie človeka, ktorý tieto praktiky vyniesol na svetlo božie, za svojho, tak sa všetci dištancujú.
Hanbím sa za politikov a hanbím sa, že som občanom EÚ.
Osobne si tohto činu veľmi vážim a pokladám ho za veľmi odvážny, a podľa mňa hrdinov si treba ctiť.
Ak mnou zvolení predstavitelia tak nečinia /bez ohľadu na to, že ich „politikou“ je podliezanie sa USA/, tak porušujú základné princípy demokracie.
USA už dávno nie sú „svetovým policajtom“, a myslím si, že by si veľmi rozmysleli, aby voči EÚ (ak by niektorý štát EÚ Snowdena prijal a EÚ by za touto krajinou stála) rozpútali nejakú studenú vojnu.

Preto ma prekvapuje, že nikto Snowdenovi nechce pomôcť.
Alebo sa jednotlivé štáty boja odhalenia vlastných hriechov?

Nejlepší odpověď
anonym

Převážně souhlasím s tím to pojednáním:
http://www.ces­kenoviny.cz/svet/zpr­avy/venezuela-nabidla-snowdenovi-azyl-rada-ho-prijme-i-nikaragua/959072?ut­m_source=rss&ut­m_medium=feed

Další odpovědi
zjentek

znamená, že za světem, který vidíš, je druhý- opravdový
Doplňuji:
odpovím, že tak, jak to popisuješ, mi to celé připomělo jana husa (dnes je výročí) a jakým způsobem jej ta církev tehdy odstranila. Je pravda, že lidstvo by už mělo dělat správné věci dopředu a ne až s křížkem po funuse ..takže kdo pomůže snowdenovi, nevím ,(

Drap

Stále platí, i ve světě : Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. I když na ten chleba se už asi pozapomělo.

led

Spomeňte si na filmy, niekdajší hrdina je dnes zločinec a niekdajší zločinec je dnes hrdina. Tak isto to platí aj v reálnom živote, všetko záleží od uhla pohľadu.
Pohľad mocných – ak niekto odhalí moje tajomstvo je nebezpečný pre všetkých s mojim pohľadom. Ak to urobí jeden a prejde mu to, urobia to aj iní…
…„Alebo sa jednotlivé štáty boja odhalenia vlastných hriechov“

Reuef

Neposkytnuti azylu staty EU a Ruska spis znamena to ze si nikdo nechce USA proti sobe rozzlobit protoze by mohly pouzit nashromazdene udaje proti nim…