Mr. Marek

Nepodkopává již nyní chování Donalda Trumpa legitimitu voleb a tím znevažuje demokratické principy v USA?

Ač jako kritik mnohých postojů Demokratické strany, nemá zde Biden vyšší kredit?

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/cla­nek/posleme-na-vas-ozbrojene-policisty-hrozi-trumpova-vlada-scitacim-komisarum-40341446#dop_­ab_variant=0&dop_req_­id=nsnb3GSIINL-202011052224&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&sou­rce=hp&seq_no=7&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Zdroj: Novinky.cz
Obrázek pixabay

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Jasně, jenže to nikdo nebere vážně. A Trump už chvíli před volbami říkal, že pokud prohraje, tak se jen tak moci nevzdá. To není moc demokratický postoj, hm? :D
Trump je vážně jako dítě, urážlivý, popudlivý a neumí se ctí prohrát a příjmout fakta. Ale Bidenovi jako taky vůbec nefandím.
Trump si to hlavně v poslední době, právě těmito jeho „diktátorskými“ výroky pěkně pokašlal. Myslím, že právě proto přišel o slušný počet volitelů. sám si to zavinil. Jako má už za sebou spoustu takových různých výroků, názorů i přehmatů za celé jeho prezidentování. Navíc je taková kontroverzní, rázná osoba. Jenže právě ty jeho poslední výroky jsou až moc a věřím, že to plno těch, kteří volí od něj odradilo. Už jen proto, že říká, že v žádném případě neprohraje a že se dobrovolně nevzdá, tím získvává spoustu odpůrců a naopak těch, kteří se spíš „natruc“ jen aby mu ukázali obrátí k protistraně.
No, ale kdyby měli přímou volbu, tak podle mě vyhraje s náskokem.

Další odpovědi
Dochy

Tak já mám pocit, že Trumpovi nikdy nešlo o nějakou demokracii nebo Ameriku. Jen o vlastní ego a vlastní kapsu. A bohužel poslední dobou není jediný takový „prezident“ v „demokratických“ krajích.

Kepler

Kačer Donald mi nešel pod fousy od samého začátku jeho působení. Je to takový americký prostořeký Zeman. Samozřejmě, o demokracii mu vůbec nejde, jen o moc.

Mc Merkurion

… chceš snad tvrdit, že ve státě, kde má větší váhu slovo menšiny, kde umění má vznikat podle nařízených kvót, kde se točí množství filmů, jak zachraňují svět, a při tom totálně kašlou na ekologii, kde peníze maj větší cenu než život jsou demokratické principy ???

led

O čom to hovoríte? Aké voľby v štáte, ktorý sa chváli princípmi slobodnej aténskej demokracie. Hra o moc, ktorej scénar je napísaný, herci hrajú svoje role. Ide len o moc v štáte, kto bude u koryta. Diváci hľadajú myšlienku, ktorú do hry zašifrovali autor a režisér. Média sú plné kritiky a prognóz o úspechu jednej z hlavných postáv a neúspechu druhej. Ako dopadne premiéra, naplnia sa vrecká tvorcov? Názor ľudí z ulice je dobrý, ale len ak podporí víťazný cvengot peňazí.

Aj v modernej demokracii na princípoch starovekej Aténskej demokracie všetci slobodní Aténčania sú si rovní a majú právo voliť. Neslobodní a otroci nemajú práva slobodných. Ich jediné právo je poslúchať a konať podľa príkazov svojich pánov. Neaténčania nemajú právo voliť.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mr. Marek

Led: Nesouhlasím.

led

Mr.Macek, nebránim vám v tom, odpovedala som svojim názorom na vašu otázku. Každý z nás má iné myslenie, iné skúsenosti, takže nebolo by rozumné len pritakávanie, práve naopak. Rozdielné názory dokážu rozvíjať diskusiu. Len zaslepenosť berie iným právo na ich názor.

Mr. Marek

Přesně tak. A princip boje o moc jste vystihla, ale není to samozřejmě jen v otázce USA.

led

Mr.Marek, prepáčte, prosím, chybné oslovenie, prirodzene, nemá tam byť Mr.Macek.

Mr. Marek

Gonfaloniér: Vnímám to podobně. Ostatně i někteří republikánští senátoři jsou kritičtí k aktuálnímu jednání Trumpu, které ještě vyostřuje atmosféra v ulicích.

Věřím, že republikáni jsou schopni vygenerovat větší osobnosti, schopně konzervativci, kteří nemají právě tyto sklony k autoritářství. Myslím, že Trump tím ztratil Arizonu a Michigan.