fablen

Nepamatujete si ještě někdo slib hvězdiček z doby dávno minulé?

Vzpomínali jsme doma a pamatujeme si jen na útržek: …hvězda jasná, aby byla krásná… 🙂.

Zde je pionýrský slib: Slibuji před svými druhy, že budu pracovat, učit se a žít podle pionýrských zákonů, abych byl dobrým občanem své milované země, Československé socialistické republiky, a svým jednáním chránit čest pionýrské organizace Socialistického svazu mládeže.
Výzva: K budování a obraně socialistické vlasti buď připraven!
Odezva: Vždy připraven!
Doplňuji:
děkuji barbakane – aha, byly to jiskřičky. U nás na vsi byli jen pionýři, jiskřičky začali později.

Nejlepší odpověď
anonym

Snad slib „jiskřiček“ !!!

Slib Jisker

Slibuji dnes přede všemi, jako jiskra jasná, chci žít pro svou krásnou zemi, aby byla šťastná.

elektrikář

Historije doby dávko minulé. Já si pamatuji na ponýrské šátky stejně nás to brzo přestalo bavit je nosit.