lilibou

Neoprávněný odběr plynu

neoprávněný odběr plynu..při přebírání městského bytu mi bylo pouze řečeno že si mám přihlásit elektriku, dali mi původní stavy atd..o plynu nikdo nic neříkal, tak jsem myslela že je to v nájmu (plyn využívám pouze na sporák) . Ted mi přišel z RWE dopis o neoprávněném užívání plynu, každopádně si tam hned zajdu a podepíšu smlouvyu, jen by mě zajímalo, jak zjistím, kolik jsem neoprávněně odebrala plynu, když nevím jaký byl původní stav.....a co když původní nájemník neplatil? to bud platit i za něj? nevíte co s tím? je mi jasný že je to moje blbost, že jsem si to měla hned zjistit, ale už se stalo no..

Odpovědi
ivzez

Jestli jste si stav plynoměru nepředala proti podpisu obou stran s předchozím nájemníkem, nebo s majitelem bytu (podle toho, na koho je/byla smlouva uzavřena), je možné že budete muset zapatit spotřebu plynu od posledního ročního vyúčtování.
Doplňuji:
Věděla jste, že v bytě používáte i plyn,
takže si měla s majitelem nebo předchozím nájemcem
vyjasnit. na základě čeho plyn odebíráte (pokud by byl plyn psán na majitele,
musela byste jej najít i v nájemní smlouvě).

___
Zkuste se dohodnout s dodavatelem plynu,
aby do dne předcházejícího Vaší nájemní smlouvě
provedl odhad a vyfakturoval jej předchozímu smluvnímu partnerovi.