Avatar uživatele
vas999

Neomezují nás fyzikové těmito zákony?

Celé to začalo tak, že někdo vymyslel zákon zachování energie. Tím způsobil, že nemáme neomezené množství energie, ale pouze směšné množství (oproti původnímu nekonečnu). Teď ještě někoho napadlo, že žádnou energii nemůžeme využít stoprocentně, ale vždy tu budou nějaké ztráty. Tím nám ještě ubral i z toho omezeného množství. Určitě bych mohl pokračovat dál, ale už mě nenapadá jak. A teď ta moje otázka: Nevytvořili tím ti vědci ta omezení, která by jinak neexistovala, a tedy to jsou vlastně zločinci, kteří jen omezují lidstvo? Nebo bychom je měli naopak považovat za hrdiny, protože nás varovali, že nám jednou veškerá energie může dojít, a tedy že s ní máme šetřit?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 2247 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Bereš to všechno příliš zjednodušeně. Fyzikální zákony zde byli už před námi. Jen jsme je pojmenovali.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Základem definice podobných teorií jsou vždy experimenty a pozorování skutečnosti. To že odmítnete pojmenovat co je na základě experimentů zjevné a průkazné, ještě nezaručí, že to bude jinak 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Ano, jsou to hrdinové, kteří nás varovali. Přírodní zákony nevymysleli, ale prozkoumali, popsali a tyto znalosti předali nám ostatním.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

:D :D :D Já bych je také kamenoval zločince! Jako kdyby nestačily už objevené zákony, oni si pořád vymýšlí další a DALŠÍ a čím dál komplikovanější a nesrozmitelnější. Třeba matematika M-teorie je pro mne úplný nepochopitelný hlavolam, to už není ani z Marsu nebo z Venuše, to je snad z jiné galaxie nebo co! ;) :D :D

Ale teď vážně – vědci za to nemůžou. Naopak tím, že OBJASŇUJÍ přírodní děje a formulují je v „přírodních zákonech“, tím nás dostali až k dnešním technologickým vymoženostem. Bez toho bychom stále žili ve starověku. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Fyzikové pouze objevili a částečně
prozkoumali exitující přírodní zákony.

Jestlli nás někdo omezuje, pak nikoliv fyzikové,
ale ten, kdo stvořil vesmír a přírodu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vas999

Dokonce v pravěku. Starověk byl naopak na svou dobu velice vyspělý. Zejména pak Řecko a Řím, ale i řada dalších států. (doplňuji aliendrona)

před 2247 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek