tvaruzekcz

Není zvláštní, že ztracenou 8letou holčičku po 2 dnech pátrání najde hajný cca 3 km od místa, kde se ztratila?

https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/osmiletou-divku-nasel-hajny-uprostred-lesa-byla-dezorientovana-rekl-40374713

Uvědomte si, že ji 2 dny hledali záchranné složky, psi, vrtulník s termovizí… Neslyšela je? Neviděla je?

„Časoprostor má tvar hlemýždí ulity.“ Jozef Karika

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ne, je to naprosto vysvětlitelné a vysvětloval to i vedoucí zásahu: našli ji tak pozdě, protože to bylo v posledním sektoru, který prohledávali. Jinými slovy chovala se nelogicky (nešla tím směrem, který předpokládali na základě informací, co měli), ale to je pochopitelné, když byly dezorintovaná.

Další odpovědi
Emefej

Není to zvláštní. Nepohybovala se předpokládaným směrem, šla na úplně jinou stranu do sektoru, který byl k prohledání určen jako poslední.

Drap

Nic zvláštního na tom nevidím. Děti mají svou logiku a řídí se podle ní. Dobře je, že se našla a že je v relativním pořádku.

zjentek

Je. A že neuhynula na podchlazení.

Kelt

Zvláštní je na tom více věcí. Záchranáři postupovali podle metodiky, instrukcí, ale když to vezmeme logicky, tak ta holčička se ztratila v jednom místě a mohla se pohybovat libovolně. Určitě neměla zkušenosti z topografie a jiné. To se kdysi ztratil malý kluk a došel dál, než předpokládali. A když ho našli, bylo pozdě. Takže v případě toho děvčete, aby přežila dvě chladné noci venku, mi to připadá zvláštní. Mám pro to vysvětlení a to jak přirozené tak nadpřirozené.

tvaruzekcz

@Pepa25 @Emefej Ztracená osoba se nikdy nechová nelogicky. Lidská mysl se nepochybně může rozbít, ale i ve stavu největšího chaosu stále zůstává lidskou myslí a zachovává si aspoň základní prvky řádu. Když se potkáš s absurdnem a šťastnou náhodou setkání přežiješ, mysl napne všechny síly, aby vymazala nebo zablokovala vzpomínky, že k něčemu takovému došlo.

Emefej

Představ si osmileté dítě, v lese v cizině, ve tmě a v mrazu a pak mluv o logice.