Kazatel

Není zabezpečení plateb kartami věc především věc jejich vydavatele, nebo proč by měla být pravidla jiná pro EU a svět?

Nutí copak EU uživatele někdo užívat platební prostředky (karty), pokud s pravidly vydavatele nejsou spokojeni? A existuje snad zvýšené množství případně zamítnutých reklamovaných transakcí z mikrooperací?

Odpovědi
anonym

Není to věc jejich vydavatele, protože ten nic neriskuje, riskoval by jen cizí peníze a tak by se s nějakým zabezpečením vůbec nenamáhal. Regulace jsou v tomto segmentu naprosto nutné, jinak by zparchantěl a bezpečnost by žádná neexistovala. Vydavatelé platební karet míru zabezpečení stále degradují, všimněte si, za celé ty roky zpět, žádná invence, jen různé úrovně zabezpečení které holt při platbě zdržují postupně odebírají. Taková je jejich motivace – maximálně urychlit platby, že pak někdo snáz klientovy vypaběrkuje kartu z nějakého počítače v číně, který se náhodou dostal k uniklým údajům o kartách včetně CVV to už je v podstatě nezajímá (ostatně i krádeže jsou z jejich pohledu vlastně také jen transakce, za které si strhnout svá procenta, banky a poskytovatelé karet tedy neriskují nic).

Platebná karty dnes jsou tak špatně zabezpečené, že je používám tak, že po každé platbě kartu deaktivuji, před platbou ji aktivuji a tak stále dokola, to je jediné účinné zabezpečení které je dnes u karet ještě schůdné. Plus používám virtuální platební karty pro platby přes internet, přibližně každého čtvrt roku tak mohu bez potíží založit novou virtuální kartu a snížit riziko z případných úniků údajů o kartách která mají jinak nastavenu příliš dlouhou životnost.

Kazatel

A zbylé odpovědi na dotazované?