Drap

Neni už čas změnit náš pravopis?

Když se už svět zbláznil, myslím že je čas se přidat. Přidali jsme se už k více nesmyslům ze zahraničí.
https://www.no­vinky.cz/koktej­l/clanek/cerne-budeme-psat-s-velkym-c-bile-s-malym-b-rozhodla-se-agentura-ap-a-dalsi-media-40331217

Nejlepší odpověď
annas

Nedávno jsem narazila na jeden afoarismus od aforisty Stanislwa Jerzy Lece, který se čístečně upravený hodí k tomuto článku.

„Hrozí nám potopa slov. Najde se nový Noe, který zachrání význam či pravopis některých slov? “

https://azcita­ty.cz/stanislaw-jerzy-lec/4748/

Další odpovědi
led

Táto s prepáčením „debilina“ pod pláštikom rovnosti proti diskriminácii, „slovo „Black“ (černý) budou v kontextu kultury a rasy psát s velkým písmenem“ (z odkazu v otázke) je vlastne naopak, ešte väčšia diskriminácia. Ak budeme písať len jednu rasu z množstva rôznych ľudských rás inak, nie ako ostatné, diskriminujeme:
1 – všetkých ľudí inej rasy než tú jednu než tú jednu zvýraznenú veľkým písmenom (v tomto prípade, čiernu)
2 – iným spôsobom označenie človeka inej rasy, než ostatné , diskriminujeme takto označenú rasu.

Takže „Tady soudruzi z USA a aktivity hnutí Black lives matter někde udělali chybu,“ by na to povedal „táta Kraus“ z filmu Pelišky.

Kepler

Naštěstí nepřejímáme standardy tiskové agentury AP. Někdo se tam asi uhodil do hlavičky, postrádá to jakoukoliv logiku. Z malého černouška tak uděláme velkého Černocha? No, jednoho Karla Černocha jsme už měli, i když byl bílý.

zjentek

Co je pro jednoho nesmyslné, pro jiného může být úžasnou novinou a tak dále. A je to fér. Člověka to alespoň přinutí se zamyslet, zda jeho cesta, kterou životem šel a propagoval ji, byla ta pravá, či správná natolik, aby ji učil či nepřímo podsunoval komukoli dalšímu. Jinými slovy, každá „oficiálně“ uznaná změna vede k zamyšlení, zda a proč předchozí variace byla ta správná. Mezi námi, jde jen o běh času Drape, výchova neexistuje, stejně jako nevíme, co je a není „nesmysl“. Podobně, jak jsem někdy před sedmi lety řekl i zde: NEJSOU ZLÉ OTÁZKY. (;

elkon

Agentura AP ať se třeba staví na hlavu. A bulvární novinky.cz taktéž. Podobné plátky nečtu. My si zde češtinu zničíme samy. Viz např. kedluben, nebo brambor, které byly odjakživa rodu mužského, jsou najednou rodu ženského. Podobně třeba i hranolky. Z hranolku je dnes najednou hranolka. Nechápu, že se ze zkomolenin může legálně stát spisovné slovo. Místo aby ústav pro jazyk český toto potíral, tak to legalizuje. Aby se Palacký a Dobrovský v hrobě obraceli. O Janu Husovi ani nemluvím. Stačí si třeba prohlédnout román F.L.Věk, jak se někteří dokázali bít za český jazyk.

Pepa25

Ne, svět je opravdu nezbláznil, naopak otázka je jedna z nejhloupějších zde za dlouhou dobu.

Hufnágl

Další zbytečná a debilní otázka, která nikomu nic neřekne. Je celkem logické že každý má rád něco jiného. Výsledky tobě ani nikomu jinému nebudou nijak ku prospěchu. Už se těším na tvou další podobně neopakovatelnou otázku.

Pepa25

Souhlasím s první větou. Každý národ má hlavně vlastní pravidla pro psaní velkých písmen (v angličtině se píšou velkým třeba i dny v týdnu).

led

Otázka, ja tu cítim aj so satirickým podtónom, skôr upozorňuje na „opičenie sa po iných“ aj tam, kde to hraničí s rozumom.
Je prirodzené, že Drap svojským spôsobom, ktorý mu vôbec nezazlievam, sa pýta aj na vážne problémy.

Hufnágl

Můj diskuzní příspěvek byl vložen poté, co byla smazána má odpověď, kterou jsem okopíroval z https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-ktery-ci-nalev-nebo-lak-mate-nejradsi

… a tak to zde chodí. ON MŮŽE, JÁ NESMÍM.

led

elkon „Agentura AP ať se třeba staví na hlavu. A bulvární novinky.cz taktéž. Podobné plátky nečtu.“
To je chyba. Ak chcete niekomu oponovať, uvedomte si, že veľa ľudí verí týmto plátkom, musíte vedieť, o čom píšu.

Svoj skutočný názor si môžte vytvoriť len poznaním.

led

Také označenie čiernych, je ako oslovenie pápeža „soudruh pápež“