Avatar uživatele
Rokio

Není toto vražedná kombinace?

  1. IQ nejde zvýšit.
  2. Před vstupem na spoustu vysokých škol se dělají scio testy, kde je velmi důležité IQ.

Co z toho plyne? Plyne z toho, že je jedno, jak se člověk snaží, protože to, jaké kdo bude mít vzdělání, záleží na tom, co nelze ovlivnit.

Jinými slovy je člověk předurčen, do jaké sociální skupiny bude patřit a neplatí, že poctivost a tvrdou snahou se i průměrně inteligentní člověk může stát lékařem, právníkem, vědcem či architektem apod.

Co si o tom myslíte?

Zajímavá 0 před 2439 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Quimby

Vážně jsou na spoustě vysokejch škol SCIO testy? Mně naopak přišlo, že většina škol si dělá testy sama. A proč je velmi důležité IQ? Vždyť tam jsou znalostní otázky, tam ti IQ moc nepomůže.
IQ a hlavně IQ testy lze ovlivnit a proto jsou podlě mě k ničemu.

Sociální skupina se nerovná vzdělání, to že dostaneš diplom ti v řadě profesí ještě práci nezajistí. A proč by se jako nemohl stát průměrný člověk lékařem či vědcem? Možná nedostane Nobelovku a nevymyslí nic převratného, ale zrovna „tvrdá snaha“ mi přijde, že je to nejdůležitější co na (kvalitní) vejsče potřebuješ aby ses tam vůbec udržel.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Píle je důležitější než IQ … mnoho nadprůměrně inteligentních lidí prostě jen svůj život nějak prolenoší, profláká a ničeho významnějšího nikdy nedosáhnou. Stejně to jistě platí i obráceně, pokud cítíš v hodnotě IQ nějaký handicap prostě ho dožeň svou pílí. Pokud se budeš studiu věnovat pečlivěji a déle než spolužáci můžeš mít daleko lepší výsledky než oni bez ohledu na IQ…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Altair-AC

Jak víš že IQ nejde zvýšit?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek