nabubindes

není to divné?

je SLOVENSKO a občan je SLOVÁK, není to nějaké divné?
je SLOVINSKO a občan je SLOVINEC, o tom není pochyb, tak proč? je SLOVÁK a ne SLOVEN nebo SLOVENEC? jak to teda je?

Nejlepší odpověď
annas

Máte pravdu, že kdysi existovali Sloveni, kteří se asi od 14. st. stali Slováky.
Pojmenování Sloven a Slovák souvisí s historií a vývojem jazyka. Povídání je hodně rozsáhlé. Máte-li zájem, přečtěte si víc na citované stránce.

Slovin-ec – jedna z koncovek, jíž se tvoří jména příslušníků národa – dále Korejec, Mongolec.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:2-YfC8LP5XAJ:www­.skyscraperci­ty.com/showthre­ad.php%3Ft%3D1­063791%26page%3D30+Slo­vinec+x+Slov%C­3%A1k&cd=13&hl=cs&ct=cln­k&gl=cz

Další odpovědi
dudu

Už jsem to zde jednou napsal, ale pokud chcete meditovat na podobná témata, zkuste vyřešit co vznikne, když zkřížíte mampelišku s koniklecí. Bude to konipliška nebo pampiklec??

Michal

není to divné!!!

DusanOrlik

zase!!!!Už je to tu potřetí.A upřím­ně:NENÍ TO DIVNÉ

led

skúste sa pozrieť
a hlavne neopakujte sa

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-ty-na-to-slovensko-nebo-slovenska-republika