Michal Kole

Není také právní odpovědnost za lidský život při zabouchnutí dveří na straně výrobce auta?

Když při konstrukci auta nemyslel na zabouchnutí dveří, když je uvnitř ještě dítě v sedačce ?

To přece lze vyřešit hmotnostními senzory pod sedačkami, či kapacitními senzory rovněž pod sedačkou, možná by to šlo i nějakým senzorem polohy. Protože když si člověk sedne tak je nějaká gravitační síla, která bude tlačit sedadlo k zemi a pružina dostatečné tuhosti zajistí, aby jste tapicírováním nezajeli na rám sedačky.

http://tn.nova­.cz/zpravy/cer­nakronika/hol­cicka-se-malem-upekla-v-zamcenem-aute-zachranili-ji-policiste.html

Odpovědi
Conchus

Ne. Lidi musejí myslet. Pokud to nezvládnou, mají jezdit volským potahem.