Rokio

Není papoušek vyspělejší než většina ptáků, protože umí mluvit lidskou řečí?

Není to nevídané?

Nejlepší odpověď
kyrosveliky

On ale mluvit neumí. Jen opakovat (napodobovat) nějaké zvuky a vůbec nemusí jít jen o některá lidská slova, ale o napodobování zvuků různých věcí/živočichů (psa, kočky, elektrických spotřebičů, auta,…).
Mluvení znamená dorozumívání. To papoušek neumí.

Další odpovědi
Kepler

Papoušek nemluví lidskou řečí, jen umí napodobovat různé zvuky, které často slyší ve svém okolí. Od vrzajících dveří, až po prdění a nadávání člověka.

Emefej

Papoušek neumí mluvit, on umí pouze napodobovat zvuky. Náš papouch uměl naprosto dokonale napodobit vyzvánění telefonu, něco jsem se kvůli němu naběhali k aparátu (bylo to v době před nástupem mobilních telefonů).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.