Kepler

Není lidská civilizace podobná životu lidského jedince?

Narodíš se, bojuješ o přežití a nakonec stejně umřeš. Akorát to té lidské civilizaci bude trvat déle. Už mnoho místních civilizací zaniklo.

Nejlepší odpověď
df

Ano, myslim si, že jsme jako buňky v lidském těle a spolu tvoříme jednotu.

Další odpovědi
zjentek

Ne! Tak odporně spotřebně například já vůbec nežiji, vůbec se nesnaž mě s civilizací srovnávat, to ani omylem. Fuj, hanba! /:

podger

Jo přesně a takovýhle filozofických vět na mě můj generátor náhodných slov sype neuvěřitelně moc. Jak to děláš, že máš čas se tím balastem prohrabávat

aliendrone

Termodynamika přeci platí pro… ÚPLNĚ VŠECHNO, nejen pro lidi a civilizace. Aneb v prach se obrátí nakonec i „věčné“ pyramidy, je to jen otázka času. :)

A co se týká té naší civilizace/kultury, tak se možná shodneme, že má už zapotřebí. A předpokládám, že (až na pár šmejdů – všechno má své vyjímky) pro ni nikdo plakat nebude. ;) :D :D