zjentek

Není letos jaksi méně klíšťáků, než je v posledních letech obvyklé?

Zvířata- HMYZ.

Nejlepší odpověď
Drap

Řekl bych, že spíše naopak. Ono se t ale bude lišit i podle oblastí.

Další odpovědi
marci1

V rádiu jsem zaslechla, že letos je jich mnohem více. ☹
Stále teplejší počasí zvyšuje výskyt klíšťat ve střední a východní Evropě.
Podstatné je také zmínit, že klíšťata se nenacházejí pouze v nižších nadmořských polohách. Mírné klima posledních let způsobilo, že se klíšťata přesouvají i do vyšších nadmořských poloh, a to až kolem 1 100 m.n.m.

https://www.zdra­vezpravy.cz/2020/05/­03/klistova-encefalitida-je-zde-na-miste-je-ockovani/

da ny

U nás je klíšťáků „habaděj“.
Více, než kdy jindy.
Vzhledem k tomu, že Češi jdou rádi z extrému do extrému (papežštější než papež),
máme ve městě (kromě parku) všude trávu vysokou od půl metru do metru. Je „připravena“ na avízovaná vedra a sucho.
Hotový ráj pro klíšťata.
Kolem potoka více než metrová džungle z kopřiv a jiných „travin“
Ráj to na pohled :D.
A co děti? Nemají si kde hrát. Piknik v trávě? Ani náhodou.
Čtyřnozí, chlupatí přátelé jsou přepravci klíšťat (sami jsou opatřeni
přípravky proti nim). Nejpozději doma z nich spadnou.