Lurius

Není bezohledné vybrat si na svůj pohřeb příliš smutnou hudbu?

Občas si říkám, jestli by skutečně nebylo lepší nechat zahrát něco příjemnějšího než to příliš dramatizovat a jen pozůstalé traumatizovat.

Nejlepší odpověď
aliendrone

No a znáš snad vhodnější situaci pro „smutnou hudbu“? Jasně, tancovačka a HNED bych věděl s KÝM. ;) :D :D

S ohledem na to, že jsou to tvé poslední fanfáry na tomto světě by se snad pozůstalí mohli trošku obětovat a dopřát ti na cestu „tu tvoji“, ne? Ale to už je věc osobního vkusu – třeba si nech zahrát „Sajůz něrušímyj“. :D :D :D

Další odpovědi
Drap

Ne, neni, je to tvoje volba.

Kelt

Tak tu hudbu schvalují pozůstalí, nebo jsou s tím seznámeni. Jsou příležitosti, kdy se hodí určitá hudba a jiná se vůbec nehodí. Pohřeb je poslední chvíle, kdy se s nebožtíkem rozloučíme. A že nám někdo odchází, by v nás mělo vzbuzovat smutek. Byl taky a už tady nebude. Měli jsme ho rádi a bude nám smutno.

klumprt

Mám pocit, že si můžu sice vybrat, co chci, ale co se bude opravdu dít, to jaksi bude zcela mimo moji kontrolu.

zjentek

No, v podstatě u pohřbu jde o pietní akt. Ideálně by měl být za takový situace klid. Třeba mně je nepříjemná jakákoli pohřební muzika, byť za jiných okolností by některá mohla být příjemná. Ale jo, je tak- pokud bude ta možnost a čas vybrat si tu muziku a šlověk tak učiní bez konzultací s účastníky pohřbu, asi to bude bezohledné, nezávisle na žánru.

led

Nie každý si žiada na pohreb smutnú hudbu. Mnohí si vyberajú, alebo im vyberajú, svoju obľubenú hudbu. Napríklad jeden „rebel burlivák“ si pri spúšťaní rakvy do Hádesovho kráľovstva želal pustiť Vladimíra Vysockého „Spaste naše duše“ https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_uZOz2LjOWc

hr

Tvoje volba

Rokio

Není to bezohledné.

Lgee

Nejlepší je nemít žádný pohřeb akorat to stoji zbytečně peníze a stejně o tom člověk vědět nebude lepší se raději nechat namlyt do nějaké kozverzvy.

ivzez

Podle mne je to hlavně zbytečné.
Pohřeb neorganizuje zemřelý a o tom, co se na něm bude hrát, bude
záviset na tom, co objedná ten, kdo bude pohřeb organizovat.

Mc Merkurion

@ivzez: pohřeb sice neorganizuje zemřelý,ale je většinou organizován dle přání zemřelého … alespoň zde v našich končinách, slušnost tady ještě funguje (většinou) …

led

Lgee, v našich zemepisných šírkach pohreb, buď celého tela, alebo pozostatkov, či už do zeme, alebo kremácia, hoci bez aj obradu, je nevyhnuteľnosťou. Stojí to peniaze, buď pozostalých, alebo daňových poplatníkov. Jednoducho je to tak.
Iné je ak si na vašom tele pochutná žralok alebo oheň bezo zvyšku. Vtedy niet čo fyzicky pochovávať.

Lurius

ivzez: https://mojes­mrt.cz/moje-posledni-prani