Skeptik

Nemocný vs. rodina

Dejme tomu, že na leží na lůžku pacient, který chce žít a v žádném případě není v jeho zájmu podstoupit euthanásii. Nemůže ale mluvit a ani se hýbat. Je těžce nemocný a jeho rodina si myslí, že pro něj bude nejlepší podstoupi euthanásii. Tím pádem pokud by se tak stalo, tak by to bylo proti jeho vůli. Je tohle možné z právního hlediska nebo se jedná o porušení lidských práv a trestný čin vraždy a zabití byť úmysl by byl buď velmi naivní (bude to pro jeho dobro, nebude se trápit, …) nebo cílený (chtějí získat jeho dědictví, chtějí se ho zbavit, …). Co když se ale chce trápit a má chuť žít i přes své bolesti a obtíže?

Nejlepší odpověď
Sůwa

To je přece ten hlavní důvod, proč není u nás euthanazie povolena, i když se stejně občas provádí, ale zřejmě u pacientů, kde nehrozí žaloba. Nějak si ale neumím představit, že bych dobrovolně trpěla, kdyby nebyla naděje na zlepšení stavu 🙂.

Další odpovědi
anonym

pokud vím tak euthanasie naštěstí u nás není povolena a je to pořád zabití

Damiana

V takovém případě, který popisuješ je to vražda, bez debat.