ji

Nemocenská v případě nemoci

Podnikám a chci si platit nemocenskou / která není poviná / v plné výši, abych měl co nejvyšší nemocenskou v případě nemoci. O jakou částku se jedná ? Musím něco doplatit zpětně abych mohl na nemocenskou nastoupit ihned a nečekat tří měsice ? A kolik bude činit nemocenská po 15 dnech. Děkuji za odpověd

Odpovědi
standa

Navazuji na odpověď na vaši předchozí otázku s tím, že doplňuji:

  • zpětně se nedá NIC doplatit
  • musíte platit zálohy alespoň 3 měsíce, abyste mohl čerpat nemocenskou
  • vyměřovací základ se počítá z posledních 12ti měsíců…zadejte si svoje měsíční zálohy v r.2009 a 2010 do „kalkulačky“ (viz odkaz níže) a uvidíte jaká částka nemocenské vám výjde

Btw.
Pokud byste za poslední rok platil měsíční zálohy ve výši cca 3.150 Kč, tak byste měl nárok na denní dávku 778 Kč. Což by se vám mělo ´vrátit´ při dlouhodobé nemoci alespoň 2 měsíců… ale v takovýchto dlouhodobých případech ´nastupuje´ posudkový lékař. Ale to je jiné téma.

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/nemocen­ska-osvc-2010#nemocenskaOSVC