Filip84

Neměla by tu existovat nějaká „záložka“ s nejvíce se opakujícími otázkami?

Co já vím: pět, deset otázek, které se opakují, snad, každý týden, jako například:

  • můj mobil nejde nabít na 100%: čím to je?,
  • co bude po smrti?
  • existuje b/Bůh (bohové, démoni, Satan a jiné podobné domněnky)?
  • existuje posmrtný život / poslední soud / ráj / peklo / reinkarnace, atp.?

V podstatě by stačila záložka, kde by bylo stručně připomenuto, že otázky se nemají opakovat, že – na ta a ta – themata už tu byla ta otázka položena nejméně 501×, a tam by byly i odkazy na ty otázky.

Otázka do pranice je, bylo-li by to co k čemu, protože když tady přibude další nový, a k tomu vysoce ynteligentní, yntegrovaný užyvatel nebo užyvatelka, tak ti si to nepřečtou, i kdyby to bylo uprostřed úvodní stránky velkým písmem, blikalo to, a při najetí myší na to pípalo. Ne: nepřečte – si nefšiml / nefšimla! 🤷‍♀️😅 Sorry, jako!

No ale, zase, ne každý nový je ynteligentní yntegrovaný užyvatel nebo užyvatelka, to za prvé, a za druhé, ano, otázky jsou pořád dokolečka dokola, ale mění se uživatelé (a užyvatelé🤪, bohužel!), proto se – logicky – budou lišit i odpovědi, a ano, není, čas od času, nepřiléhavé položit někaou otázku, i když na ní bylo odpovídáno v minulosti, klidně i vícekrát.

Tak co: uvítali byste něco takového? Nebo podobného?

Nejlepší odpověď
elkon

Na jiných webech je v úvodu napsáno, než položíte dotaz, tak se podívejte do historie. Ale pro ty líné je to stejně jedno, proč by to hledali, když to udělá někdo jiný.

Další odpovědi
Ametyst

Je to od tebe pokrytectví. Ty jsi člověk, který sem vrací tytéž otázky 2× za sebou, protože máš asi pocit, že je poprvé obodovalo málo lidí. Nebo že jsou tak geniálně položené, že je četlo málo lidí. Tak to do nich valíš podruhé.

df

Každá otázka je originál a má právo na svoji existenci. Je položena v určitém čase a to má vliv na její kvalitu. Čas má totiž kvantitu a kvalitu. Takže se stává, že když chceš zjistit objektivní pravdu a otázka není položena v správný okamžik, tak bohužel je nízká pravděpodobnost, že se setká s odpovědí, která obsahuje objektivní pravdu. Ta tvá záložka by musela obsahovat právě otazky, které obsahují takovou odpověď s objektivní pravdou.
Ale stává se situace, že tazatel například ještě není zralý na to, aby získal na svou otázku objektivně pravdivou odpověď. A tu se zeptá v správný okamžik (protože pro něho je správný okamžik tehdy, kdy dostane odpověď na míru dle své zralosti) a dostane přesně takovou odpověď, pro kterou je zralý. Jinými slovy se zde uplatňuje zákon rezonance.
Tazatel, který je zralý na odpověď, která je v archivu, půjde a bude prohledávat archiv, dokud nenajde “svou odpověď”.

Takže odpověď na tvou otázku je NE

Rokio

Je velmi důležité zjistit, co je po smrti. Podstatné je také, co dělat, abychom měli dobrý posmrtný život.

Proto je velmi důležité opakovaně se zabývat studiem posmrtného života.

zjentek

Svoje nápady si pamatuj a dobře schovej pro svůj web. Hotové, vybavené! 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Já chtěl kategorii HMYZ a jako myslíš, kašpare, že přijdeš, dupneš nohou cháma, a voalá, bude záložka? Se prober, jako 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Filip84

Don Rokio de la Kaufland y Znojmo, presidente del Club de autistas de Czecoslovaquia y patrón de los pasos de peatones y controlador de maquina de cafe y bandido de monedas de los carros y el dueño de una tableta plana y lenta: Ale však to zjistíš, co je po smrti: až umřeš. Do tý doby: musíš počkat! 🙄

Jak můžeš studovat něco, co neexistuje? Ano, theoreticky je možné, že existuje něco, jako nesmrtelná duše. Je to málo pravděpodobné, ale je to možné, vyloučit to nelze. Ovšem to, že člověk má, případně, nemateriální podstatu a priori neznamená, že existuje život věčný. Ten neexistuje, to jsou propagandistické konstrukce, docela snadno prohlédnutelné.

Takže ano, uživatelé se mohou ptát na rozličné thesis o posmrtným životě. To ano, na to lze odpovědět. Ale ptát se pořád, dokolečka dokola, co bude po smrti, když odpověď je pořád stejně banální: z těla rozkládající se kadáver, nic ostatního nevíme – jsou to jen domněnky, postrádá immanentní smysl.

Od toho je diskuse u otázek, ne nové otázky. 🤦‍♀️

Filip84

df: Čas nemůže mít kvantitu, ani kvalitu, protože neexistuje – je to jen náš umělý konstrukt, která nám pomáhá v orientaci: je jednodušší se s někým domluvit, že se sejdete ve 12 00 SEČ, než se domlouvat, že se sejdete, až bude slunko tam a tam. Pak bude deka a chcát a bude po schůzce, že? Ale mimo nás (lidí) čas neexistuje.

Ale tady nejde o otázky, které mohou něco zjišťovat. Co chceš zjišťovat na tom, co bude po smrti? Vždyť to nikdo neví. Můžeš se zeptat, na tu nebo tu, theorii. Prosím, na to se dá odpovědět. Ale obecné dotazy, které se tady pořád opakují, postrádají smyslu: po smrti začne rozklad kadáveru, co se děje s něčím, co my nazýváme „duše“, nikdo neví, protože nikdo neví, jestli něco, jako „duše“, vůbec existuje. Hotovo. Včera jako dnes, nemá smysl se na to ptát 1,000× dokolečka dokola.

To samé jsou otázky typu: mám kopřivku na ruce, co mi je? Taky se pořád opakují. Úplně zbytečně: nejsme dermatologie, nejsme chirurgie, nemáme röntgen, nemáme magnetickou resonanci, ani laboratorium. Ztráta času.

Tyto a podobné otázky mám, samozřejmě, na mysli.

df

Filip84: to období, kdy jsem si myslel, že čas neexistuje už mám dávno za sebou. Taky tě to potká, když budeš ochotný se rozvíjet. K tomu je však nutná jedna vlastnost, a to je: otevřenost a nezaujatý postoj k jinému názoru. Bez toho se nepohneš. Máš v sobě velký potenciál, jsi inteligentní člověk. Máš jeden problém. Tvůj rozvoj je jednostranný, jen fyzickosmyslový (co nevidím, neslyším, nenahmatám, neočichám, neochutnám, to neexistuje). Měl bys začít věnovat se rozvíjení duchovní stránky života a vyrovnat tím tvůj disharmonický vývoj. Když budeš chtít, tak ti mohu dát tip na tu nejlepší knihu pro začátek duchovního bádání

Filip84

elkon: No, jasně: lenost je jedna věc. Druhá věc je, že ti dilinos to stejně nečtou, nějaká pravidla, nebo tak něco, takže by to, samozřejmě, mělo efekt dosti reálný, ta „záložka“.

Filip84

Ametyst: Já o koze, Ty o voze. To, že někdo upraví otázku a ona se tím posune nahoru, opravdu nemám na mysli – to je, myslím, zřejmé prima facie. 🙄