zdenek l

Neměla by se zastropovat cena rohlíků a chleba?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Neměla. Není důvod.

Další odpovědi
Disraeli

Téměř jakékoli násilné zasahování (regulování) do cen na trhu má negativní dopady. Nelze vynutit něco, co prostě z větší části přirozeně určuje třeba nabídka a poptávka a další ekonomické faktory nebo všeobecně trh a situace na něm.
Podobně třeba minimální mzda (a její zvyšování) je nesmyslná věc, která opravdu nefunguje tak kouzelně, jak si to někteří ekonomové, ministři a prostě vládni funkcionáři představují.

Jistě, ono se to tak bude oficiálně dodržovat, ale už se neřeší (a nevidí), že je to za cenu něčeho jiného, což ve výsledku přináší víc problémů (a žádné skutečné snižování/„udržo­vání“ cen nebo zvyšování mezd).

_Bůh_

Zastropovat by se nemělo vůbec nic.
A už vůbec ne rohlíky a chleba, produkty, které způsobují civilizační choroby.

Zastropte mi maximálně jedno Ferrari 🙂

Kryšpín

Záleží zda budujeme kapitalismus nebo socialismus

Krupice

Nemyslím si to.