Lucyfer

Neměl by mít správně člověk v občance „v dlouhodobém vztahu“, místo svobodná/ý? Pokud je s někým třeba 10 let…

A nevzali se ale. A nemají děti.
Dokládá se to nějak?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni důvod nic takového dokládat. A co by tam měl mít napsáno? Svobodný s podmínkou?

Další odpovědi
marci1

Jedná se o soužití „druh a družka“, pokud splní podmínky:

  1. Tvoří společnou domácnost
  2. Trvání nesezdaného soužití přesahuje 3 měsíce

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nesezdan%C3%A9_sou­%C5%BEit%C3%AD
🙂

da ny

Ne, neměl.
Stav není povinný údaj v OP.
Konkubinát není potřeba mít zapsaný, ani v OP.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Konkubin%C3%A1t

zjentek

Deset let je jako nic, je to prd, nic se zde nedá stihnout, je to velice krátká doba 🤷‍♂️, děkuju.

cochee

Za mě: v OP nemá co dělat žádný údaj typu svobodný/vdaná/roz­vedený/-á/vdova/-ec, po tom je orgánům, lustrujícím pomocí OP, velký prd. A myslím si, že defaultně už součástí OP není, lze jej tam, myslím, nechat zapsat na žádost.