Kuba K

Němčina vs. francouzština

Ahoj. Nemůžu si vybrat mezi francouzštinou a němčinou. Němčina se mi líbí jak je taková tvrdá a zajímavá, ale přijde mi strašně těžká. Vo se týče francouzštiny ta mi přijde hezká, ale nevím jak moc je těžká

Odpovědi
Edison

Tak si vyber oba… Zase takový rtozdíl v nich není. Těžký jsou prý první dva… tři jazyky, pak to prý jde samo…

Ametyst

Francouzština je těžká. Hlavně jak se vyslovuje jinak než píše. Naštěstí má hodně známých mezinárodních slov, je založena na latině. Němčina nemá tolik mezinárodních slov.

Kelt

Někde v seznamu jsou články, které se zabývají tím, jak jsou jazyky těžké. To znamená, kolik hodin je třeba je jejich zvládnutí. Myslím, že jsou takové 4 skupiny a oba jazyky patří do té první skupiny. Na oba jazyky je dost materiálu na internetu i v knihkupectví, i s nahrávkami. Při 30 minutách denně se dá jazyk zvládnout celkem dobře za rok. Pomůže i poslech filmů, četba a pod. Oba jazyky patří do skupiny indoevropských jazyků, takže by nám měly být blízké a hodně slov bychom měli znát. Nechci ovlivňovat, proto nedávám svůj názor. Já si dělám oba jazyky a velmi dotyčného potěší, když na něj začnu mluvit jeho jazykem. Je to lepší než angličtinou.

anonym

Nemáš ty měřítka pro výběr jazyka takový zvláštní ? Čekal bych že zohledníš počet obyvatel, nebo jejich životní úroveň, třeba o dojezdovou vzdálenost nejbližšího města či ekonomické vyhlídky do budoucna aby znalost daného jazyka pro tvou vlastní budoucnost mohla být jakousi investicí, … ale nečekal bych že se budeš rozhodovat podle toho jak moc se ti zdá jazyk tvrdý či naopak libozvučný, na tom přece nezáleží vůbec 🙂