Avatar uživatele
Kuba K

Němčina vs. francouzština

Ahoj. Nemůžu si vybrat mezi francouzštinou a němčinou. Němčina se mi líbí jak je taková tvrdá a zajímavá, ale přijde mi strašně těžká. Vo se týče francouzštiny ta mi přijde hezká, ale nevím jak moc je těžká

Zajímavá 0 před 1642 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Tak si vyber oba… Zase takový rtozdíl v nich není. Těžký jsou prý první dva… tři jazyky, pak to prý jde samo…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Francouzština je těžká. Hlavně jak se vyslovuje jinak než píše. Naštěstí má hodně známých mezinárodních slov, je založena na latině. Němčina nemá tolik mezinárodních slov.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Někde v seznamu jsou články, které se zabývají tím, jak jsou jazyky těžké. To znamená, kolik hodin je třeba je jejich zvládnutí. Myslím, že jsou takové 4 skupiny a oba jazyky patří do té první skupiny. Na oba jazyky je dost materiálu na internetu i v knihkupectví, i s nahrávkami. Při 30 minutách denně se dá jazyk zvládnout celkem dobře za rok. Pomůže i poslech filmů, četba a pod. Oba jazyky patří do skupiny indoevropských jazyků, takže by nám měly být blízké a hodně slov bychom měli znát. Nechci ovlivňovat, proto nedávám svůj názor. Já si dělám oba jazyky a velmi dotyčného potěší, když na něj začnu mluvit jeho jazykem. Je to lepší než angličtinou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nemáš ty měřítka pro výběr jazyka takový zvláštní ? Čekal bych že zohledníš počet obyvatel, nebo jejich životní úroveň, třeba o dojezdovou vzdálenost nejbližšího města či ekonomické vyhlídky do budoucna aby znalost daného jazyka pro tvou vlastní budoucnost mohla být jakousi investicí, … ale nečekal bych že se budeš rozhodovat podle toho jak moc se ti zdá jazyk tvrdý či naopak libozvučný, na tom přece nezáleží vůbec 🙂

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek