Nemáte pocit, že testy v autoškole (etesty.mdcr.cz) víc zkouší pochopení textu než znalosti potřebné pro bezpečnost ?

Třeba otázka nebo odpověď je formulována tak složitě, že si to člověk musí přečíst 5×,aby pochopil o co jde.

Nebo se to liší jev drobnosti a když to nebudu znát tak bezpečnost provozu to neovlivní.

Např. Kdy smí policista zadržet řidičský průkaz

Kdykoliv
Jen za podmínek dané zákonem
Při požití návykové látky

To mi přijde jako naprosto zbytečná otázka, spíš mi připadá důležitější vědět, jakému autu dám na křižovatce přednost, že autu jedoucího po hlavní a zprava. (To jsem měl v testu jen snad 2 situace) jinak zbytek, spíš právní teorie.

Vůbec jsem neměl otázku, co dělat, když se třeba najednou rozsvítí kontrolka chlazení nebo chcípne motor uprostřed silnice.

Řidičák nemám a nedělám si jej, jen jsem neměl co dělat tak jsem si to pustil.

Nejlepší odpověď
kosaaaak

Tak složitě je to formulovaný jen proto, aby se to nedalo vyložit jiným způsobem.
Praktické věci okolo auta mít v testu nebudeš, od toho je tam praktická zkouška (která je součástí jízdy).
Jinak pokud máš soukromého učitele, tak se snaží:

  1. naučit tě řídit teoreticky
  2. naučit tě řídit prakticky
  3. aby mu to nezabralo moc času

Čas sou peníze, třeba náš autoučitel nás před závěrečným testem proškolil tímto způsobem:

„Chlapi, přemejšlejte, všechno je to jenom o logice a většina toho se dá odvodit a pokud tam budou nějaký nesrozumitelný žvásty, tak dejte tu nejdelší odpověď a pokud by tam byly dvě nejdelší odpovědi, tak zaškrtněte Áčko a hlavně bacha na zdravotnický otázky, jak je tam něco s očima, tak je to chyták a jsou tam dvě možný varianty.“

Takže takhle fungujou testy.