Frckar

Nemáte odkaz na zvukovou stopu, či video kde v roce 1938 vyzývá československý rozhlas československý lid k obraně národ

Doplňuji:
Děkuji moc, našel jsem tam vyhlášku k mobilisaci. Jsi zlatá. 🙂

Nejlepší odpověď
barnajka

Je to bez záruky, ale možná bys ho našel v dokumentu „Druhá světová válka v archivu Českého rozhlasu“. Našla jsem, že dokument vyšel na 2CD, jeden „exemplář“ by byl ke stažení na ulozto. Nemám teď možnost si to stáhnout a mrknout, jestli by tam hledaná stopa byla – tak jak říkám: je to bez záruky :)

http://www.uloz­to.cz/hledej/?q=dru­ha+svetova+val­ka+v+archivu+ces­keho

Našla jsem seznam stop toho dokumentu. Proletěla jsem ho jen tak bleskově, ale asi tam nebude to, co hledáš :(
Máš tam ale spoustu jiných zajímavých projevů atd, tak pokud se o 2. světovou válku zajímáš, dokument by možná stál za stažení i tak ;)

http://tracker­.cztorrent.net/to­rrent/druha-svetova-valka-v-archivu-ceskeho-rozhlasu-2xcd/33343
Doplňuji:
led: Ta nahrávka tedy „neexistuje“? To koukám, děkuju za info!! Já už myslela, že jenom neumím hledat :)
Taky se mi nechce věřit, že by ji ČSRo v archivu neměl..

Další odpovědi
led

Myslíte výzvu k mobilizácii 23.9.1938?
Škoda, že český rozhlas túto výzvu zneprístupnil (nechce sa mi veriť, že ju nemá v archíve).
V tejto súvislosti nemôžem nespomenúť prejav poslanca Rašína 14.12.1938
http://euportal­.parlamentnilis­ty.cz/Articles/6951-odvazny-projev-poslance-ladislava-rasina-ze-14-12-1938.aspx

Doplňuji:
Jami155, to je tá „stratená“ rozhlasová nahrávka. Ten film bol nakrútený v roku 1956.

anonym

Asi ve 2:23 je záznam výzvy.

Zdroj: http://wn.com/Mo­bilisace_1938

chudst

Barnajko, DIKY! Jsi proste uzasna! :) Hned mam co poslouchat v aute :)

barnajka

Božínku – tolik chvály na mou hlavu… Bacha, abych nezpychla!!! :)
Ne, vážně – díky moc všem! Nečekala jsem, kolik radosti může způsobit jeden odkaz :) Jsem ráda, pokud jsem mohla být nějak užitečná :)

led

Barnajka, na tom odkaze ulož.to ten súbor nejde vyhľadať. Neviete o inom odkaze?
Ďakujem

barnajka

Jejda, tak to nevím, kde je chyba, ale mě odkaz funguje v pořádku. Jiný bohužel neznám, ale jestli chcete, můžu vám ten dokument nahrát třeba na Uschovnu a pak si ho jen odtamtud stáhnete. Myslím, že doma ho mám někde stažený. Kdyžtak se po něm podívám a dám vám vědět :)

led

Ak budete mať čas, ďakujem, adresu mám v profile

barnajka

Posílala jsem vám přes Odpovědi zprávu, nevím, jestli vám došla. Ráda bych vám ten dokument na Úschovnu nahrála, ale musí se tam zadívat e-mail odesílatele i příjemce. Tak jestli můžete, pošlete mi, prosím, vaši mailovou adresu.
Nevím, kam jinam to nahrát – Ulozto někdy zlobí a Letecká pošta má limit 161 MB (dokument má něco málo přes 170). Napadá mě jen ta Úschovna, ale bez vašeho e-mailu to asi nepůjde :( :)
Díky

Frckar

http://tracker­.cztorrent.net/to­rrent/druha-svetova-valka-v-archivu-ceskeho-rozhlasu-2xcd/33343

led

Frckar, ďakujem, ale nerada sa registrujem všademožne.

barnajka

Tak jsem ho našla :) Můj domácí internet je do dnešního večera mimo provoz, ale jsem na cestě k „alternativnímu zdroji“ připojení – do 30minut máte dokument na Úschovně, pošlu vám pak odkaz ke stažení

led

Ďakujem, adresu som poslala