FlAsh_7

Co by se stalo, kdyby člověk, který má roupa, to nechal být a nic by s tím nedělal?

(Ne, netýká se mě to.) Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby člověk, který má roupa, to nechal být a nic by s tím nedělal. Respektive jaké by to mělo následky?

Nejlepší odpověď
annas

http://www.zu­usti.cz/wp-content/upload­s/2013/03/Ente­robi%C3%B3za.

„Enterobióza je parazitární onemocnění, vyvolané helmintem (hlístem), který se jmenuje roup dětský (Enterobius vermicularis). Jeho samičky vylézají zejména v nočních hodinách z konečníku a vylučují vajíčka do kožních záhybů okolo řitního otvoru. Svým pohybem působí svědění sliznice a kůže v okolí konečníku, které pacienta sužuje zejména v noci. V důsledku toho dochází k poruchám spánku, bolestem hlavy, neurózám, u dětí se může přidružit syndrom nočního pomočování a celkového neprospívání organizmu. Popisovány jsou i výtoky a záněty močových a pohlavních cest, vyvolané cestujícími červíky, alergické kožní projevy a vyrážky způsobené škrábáním podrážděné kůže a sliznice. Přítomnost červůve střevě může dále působit bolesti břicha či podráždění slepého střeva. Nákaza může být provázena změnou v krevním obraze, charakteristickou pro nákazu helminty (eozinofilie) atd.“

Nakazil by ostatní, roupi se mohou přenést na dospělé,., svědění, nečistota kolem a další příznaky, které jsem uvedla. Znepříjemnil by sobě i jiným život a sám by si mohl poškodit střeva. Navíc to svědění …

https://www.u­lekare.cz/porad­na-lekare/roupy-v-dospelosti-27022