annas

Někdo se bojí výšek, jiný zase šířek. Je tato obava motivací pro snížení hmotnosti? Co na to zákon o zachování hmoty?

Stačí jen dieta, když je nutné se rozhodnout, ponořit se, plavat, občas se potopit či utopit, ale plout znovu a znovu, dokud dotyčný nedosáhne vého cíle a změní svou šířku?

Někde jsem četla vyjádření muže, který držel dietu a napsal, že vše, co při zázračné stravě ztratil, bylo 90 dní.

Jsou ženy důslednější než muži? Věříte zázračným dietám?

Nejlepší odpověď
led

Základná poučka o strate hmotnosti:
Hmota sa nestráca, len sa transformuje, prípadne presúva, alebo mení svoj tvar…

„Věříte zázračným dietám?“ Zázraky sa dejú v našej mysli. Prudké zmeny hmotnosti sú ľudskému organizmu len na škodu. Jednoduchšie je nepriberať!

Další odpovědi
Drap

Je to několik souvisejících věcí. Myslím, že zákon o zachování hmoty porušen nebude ani v tomto případě. Ztracená hmota se přemění v teplo, pot, část se spotřebuje při samotném pohybu těla, podpoří myšlení a celou práci mozku a podobně . Ono samotné hubnutí nestačí. Pokud pojede někdo podle diet, tak se bude stále topit a znovu plavat a tak stále dokola. Stejně tak ten muž pokud dodržoval nějakou takto stanovenou dietu, tak opravdu, pokud to hodnotil v čase, tak ztratil těch 90 dní. . Nevěřím v zázračné diety ani v zázračné léky a podpůrné prostředky k tmu. K hubnutí je třeba upravit kompletně jídelníček a současně s ním i životní styl. Omezování jídla za podpory čehokoli samotné nikam nevede. Jediný možný a zdraví nepoškozující způsob je často a vyváženě jíst, v žádném případě nehladovět a hýbat se.
Nevím, zda jsou ženy v tomto důslednější, nebo ne. Jsou však zcela jistě ty,které se snaží tímto způsobem své rozměry upravit.
Ještě jednou se vrátím k tomu počátku, k zachování hmoty. Zkusím trochu zafilozofovat. Platí to u většiny žen. Pokud upraví takto svou šířku, tak ztracená část její hmoty se promění v krásu , v příjemnější pohled na ni, bude sama se sebou spokojenější, vyrovnanější, a nebude jí to stresovat a zatěžovat mozek. A toto nelze započítávat do ztrát, ale spíše do zisku

gecco

Zázračným dietám nevěřím…
Ale vím, že existují diety reálné, funkční…
😉
A jestli jsou ženy důslednější? – nevím…
Ale některé, které znám, rozhodně důsledně zkoušejí kdejaký nesmysl, jen aby měly ´pocit´, který ovšem s realitou nemá nic společného.
😉

Lamalam

„Věříte zázračným dietám?“ NE!

Kepler

Nebojím se výšek, délek ani šířek. Nejvíc mi vyhovují zeměpisné souřadnice: 49°28′ s. š., 17°58′ v. d. Mám-li ale tyto souřadnice opustit vlastními silami, platí komplexnější zákon zachování hmoty a energie, tzn. že ztratím něco na hmotnosti i na energii. Abych tento zákon naplnil, musím si dát uzený bůček a pár piv, abych ztráty vyrovnal.

Jiří Bohumil

Pokud je otázka myšlena vážně a ne pouze jako „akademická“, pouze pro zábavu, doporučuji následující.
(Nevím jak to vložit do zdroje, mám to v texťáku a tak to kopíruju přímo do odpovědi).
Jde o, mnou osobně prověřenou, jednoduchou dietu, která mi pomohla za 6 měsíců „sundat“, bez jakékoliv zvýšené tělesné aktivity váhu 25 kg (hmotnost v kp?). Ze 110 na 85. Jde pouze o to, důsledně dodržet a vydržet. Opravdu to funguje. A nejde o žádný zázrak, pouze méně baštit – omezit potravinový příjem!
A není nutno nic vážit ani počítat a bez jakýchkoliv podpůrných sajrajtů!!!

„Půlkrajíčková“ redukční dieta.

Základní a důležité omezení:

  • nejíst jakékoliv sladkosti !!!
  • pití nesladit !!! pokud nutno přisladit, používat umělá sladidla
  • nepít jakýkoliv alkohol
  • mimo dále uvedený rozpis nejíst opravdu nic dalšího!!!
  • pít dostatečné množství NESLAZENÝCH tekutin – není ale nutno přehánět !
  • nejíst jakékoliv jiné pečivo (rohlíky, housky, koláče, buchty a pod.)

Hlavní zásady a postup hubnutí:
Důsledně dodržovat stravování dle dále uvedeného rozpisu !!!
Po prvním měsíci nedojde k žádnému snížení hmotnosti, může dojít dokonce i zvýšení o cca 1 kg!!!
NUTNO NEVZDAT a VYDRŽET !!!
Další měsíc a pak každý další spolehlivě pokles hmotnosti o cca 4–5 kg.
Není nutno nijak zvyšovat tělesnou aktivitu, pokud se zvýší, není určitě na škodu, ale není to podmínkou.

Rozpis stravování:
Při mazání chleba možno používat máslo, sádlo, sýry, tvaroh, paštiky a cokoliv dalšího, ne v silné vrstvě.
Při přípravě oběda možno používat jakékoliv potraviny a jakékoliv přílohy- zkrátka běžně jako dříve
(pro přípravu salátů a úpravu jídel možno použít i běžné přiměřené množství cukru)

Snídaně (07.00 hod.) – půl krajíčku jakéhokoliv chleba (obyčejný) namazaný libovolně čímkoliv-viz výše
Svačina (10.00 hod.) – dtto
Oběd (12.00 hod.) – cokoliv dle chuti (maso+zelenina+pří­lohy), porci asi 2/3–3/4 jako dříve
(občas možno vynechat polévku)
Svačina (15.00 hod.) – půl krajíčku jakéhokoliv chleba (obyčejný) namazaný libovolně čímkoliv-viz výše
Věčeře (18.00 hod.) – dtto (možno vynechat a nahradit třeba jedním jogurtem +pomeranč, jablko)

Velmi důležité !!! PAK UŽ NIC NEJÍST !!! Možno pít (neslazené nápoje- voda, minerálka, čaj).
Dobu jídla dodržovat v toleranci cca 0,5 hodiny. Mezi jídly pauza cca 2–3 hodiny.
(Ale není to nijak kritické, občasné nedodržení nevadí).

A dokonce jsem ani nepřerušil 1 x týdně chodit s bráchou na 2 !!! piva.

Doporučení a závěr.
Ráno před snídaní a večer před spaním se zvážit na dobré digitální váze.
Po ukončení redukce přejít na běžné stravování, ale „hlídat“ hmotnost (každé ráno a večer) a při případném zvýšení (0,5–1 kg) okamžitě redukovat snížením příjmu (ale nemusí být přímo redukce viz výše, ale stačí omezit běžný příjem, běžné stravy).
(Někdy vás ostatní považují „za blázna“, ale je to důležité k okamžité reakci v případě přibývání)!!!

Po určité zkušenosti, při běžném stravování všeho, se dá hmotnost udržovat v toleranci 1 kg bez problémů.
Při případných „oslavách“ možno i sladkosti, alkohol a „popřát si“, ale vždy přiměřeně a pak případně 2–3 dny trochu opět omezit běžné porce.

yuko

Pokud někomu nevadí, že se nevejde do křesla, že dveřmi musí vstupovat bokem, aby se vešel, tak je to jeho věc. Takovému těžko radit.
Ale měli bychom se udržovat tak, abychom se cítili dobře, byli pohybliví, mohli sportovat. Díky přijatelné váze jsme šťastnější, je nám lépe. Každý má v životě období, kdy jdou kila nahoru, pak zase dolů, sám nejlépe ví, kde dělá chybu. Pije málo vody, vozí se jen autem, neví, co je to chodit pěšky, běhat, jezdit na kole, jít si zaplavat. Nebo pije hodně, zato však sladké nápoje, alkohol a nebo se přejídá. Taky je třeba jíst pravidelně. A jsou mezi námi štastní jedinci, kteří takové věci řešit nemusí.
Zázračné diety mě nezajímaji, vím, co je zdravé, co je tučné, sladké a vím, kdy
délám chybu.

nyjono

Ten muž, co při dietě ztratil 90 dní to jen zkusil.
Kdyby byl opravdu rozhodnutý, svého cíle by dosáhl.
Stejně jako mnozí jiní, kteří svou hmotnost snížili nebo přestali kouřit.
Je to v hlavě.

mosoj

Zákon o zachování hmoty a energie ! ( to spolu neoddělitelně souvisí) funguje. Možná že dotyčný, co ztratil 90 dní, je ztratil právě proto, že zapomněl na tu energii, stejně jako tazatel.

hapiky

Nešílenější dietáři jsou kulturisté!

led

Bohumile, je to zaujímavé, ale… naozaj je tu veľké „ALE“ (nekričím, to je pre zástancov doržiavania internetovej etikety)
1 – táto dieta pre mnohých vhľadom na ich pracovné vyťaženie pre svoju presnú časovú závislosť je nereálna. Nie všetci sú úradníci a školáci.
2 – zabúdate na veľmi dôležitú zložku liečby a tou je duševná nevyrovnanosť, čo v súčasnom životnom zhone a nárazových psychických vypätí je bežné u mnohých, ak nie väčšine ľudí.
Prirodzene nájdú sa aj takí, čo každé jedlo vážia na lekárenských, alebo klenotníckych váhach so stopkami v rukách… Ľutujem ich, kvôli tomu vlastne skutočne ani nežijú.

annas

Moje známá téměř celý život drží dietu. Je jako na houpačce.

Asi před 3 roky si nechala stanovit dietu u odborníků z jednoho ústavu v Praze. Název jsem zapomněla.

Jedla každých 5 hodin – semínka, ovoce, zeleninu, žitný chléb, ryby atd. Měla to předepsané, někde i dvě varianty. Vozila s sebou malé váhy a krabičky, do nichž si potravu připravovala. Samozřejmě zhubla.

Ale dietu držela asi rok, jenže nevydržela a začala jíst normální jídlo, semínka jako doplněk. Byla na dovolené a říkala mně, přece jim tam jídlo nenechám a neochutnám místní kuchyni. Kila šla nahoru. Začala znova, opět návštěvou u odborníků.

Už jsem jí delší dobu neviděla, tak nevím, kolik váží.

Jenže dieta stanovená odborníky , zjištění metabolismu , už nevím , jaké jí dělali testy, stála poprvé asi 30.000 Kč, po druhé to bylo levnější.

všechno chce pevnou vůli.

Kepler

Bohumile, než se takhle dobrovolně trápit, to bych musel mít setsakra dobrou motivaci, např. bezprostřední ohrožení života. Jinak by mi to nestálo za pozornost.

annas

Ad mosoj,

tazatel nezapomněl, ale zajímá ho názor odpovídajících, protože jde jistým způsobem o nadsázku.

gecco

😉