Chase

Nejméně náročný linux

Který linux má nejmenší HW nároky ? Potřebuju to rozjet na hodně starém notebooku. 1,8 GHz, 256 MB ram.

Nejlepší odpověď
Bedy

Puppy Linux opravdu není moc náročný, podle mého názoru je však téměř nepoužitelný. Osobně doporučuju kouknout na Debian a zvolit prostředí Xfce, eventuálně ještě více odlehčené LXDE. Debian je použitelný a pravidelně aktualizovaný systém, je v češtině a má dobrou uživatelskou základnu.

Výhodou je, že z něj vychází většina nejpopulárnějších systémů, jako je například Ubuntu, takže kdyby byl nějaký problém, lze v 95% případů použít návod z Ubuntu.

Další řešení je kouknout na Sbazar nebo někam na Aukro a koupit větší RAM. Windows 7 Starter funguje i s 512MB RAM celkem solidně, otázkou jsou pak ovladače – většinou však není problém, Windows si je stáhne z Windows Update.

Windows jsou lepší než kdejaké linuxové dsitribuce

Další odpovědi
jpau

Nejméně má tuším pupylinux. SuSE na tom taky pustíš, s openSuSE bych byl opatrný, tak do verze 10 cajk, jinak asi moc ne (bavíme se o něčem s xkem, ne o shellu).

Obecně bych zvážil spíš jiný os než nějakou zastaralou distribuci, bude tam mizerná podpora nových balíků, což je v podstatě fatální.

Majkl95

Lubuntu :)

postcd

klidně by ses mohl zeptat jaký tam nepůjde, protože linux běží i na mnohem slabších konfiguracích. Pokud chceš grafické prostředí, mám zkušenost s Ubuntu, ten již obsahuje spoustu různých doplňků pro graf. prostředí. Pak lze na to nainstalovat tzv. LXDE a nebo tzv. Fluxbox, to jsou grafická rozhraní. Fluxbox je úspornější ale o dost hůře se s ním pracuje pokud chceš pokročilejší práci jako s windows tak je lepší lxde. Můžeš vidět obrázky na google.

Lamalam

SuSe Linux mi chodil na předpotopní 486 s 16 MB paměti.

fandosaurus

Tady se to řešilo :)
http://www.zi­ve.cz/poradna/nej­mene-narocny-linux/sc-20-cq-456459/default­.aspx?consultan­swers=1

ivzez

Mohla by jít i Mandriva,
nebo starší verze Mint.