Shizuka

Nejlepší zrcadlovka do 10tis.

Než začnete psát odpovedi typu: Takhle se ptá člověk který nefotí a nic o tom neví blah blah… Ano vím o tom málo ale aspoň něco.Fotím, sice moc dlouho né protože zrcadlovku kterou jsem kdysi měla mi ukradli (ve městě kde bydlím je zrcadlovka jako pozlacený kočár) Ale jedno vím jistě focení mě nesmírně baví a od dvou kamarádek které jsou profesionálními fotografkami jsem dostala po zaslaní fotek dost dobré odezvy že mám budoucnost a že mi to jde :D…No ale k otázce protože vím že se tu najde nějaká hodná duše co mi opravdu pomuže nebo aspoň poradí …

Nemůžu se rozhodnout jakou zrcadlovku si koupit.Zrcadlovka muže byt do 10 000 kč … Pokuď to nějak pomůže, ráda fotím krajiny zvířata(pokud se mi je podaří zastihnout xD) ale někdy hlavně detaily třeba motýla zblízka nebo včelu jednou dokonce mouchu… ._. :'DD
Ohledně zrcadlovky jaka by měla byt to bohužel popsat neumím ani nevím jak ale zrcadlovka kterou jsem měla se jmenovala Sony Aplha 230 a byla pro mě doslova jak stvořená :D bohužel na internetu jí nikde nemůžu najít k prodeji :/

Doplňuji:
Hledala jsem celé dva dny ..bohužel jsem ho nenašla a ani otec které jsem požádala aby to zkoušel hledat se zatím neozval že by ho našel a to je v hledaní lepší než já protože na bazarech a internetovich obchodech je často

Nejlepší odpověď
mosoj

Canonisti ti budou říkat Canon, Nikonisti Nikon.
Jedno vím určitě. Pro focení které jsi uvedla budeš potřebovat dva objektivy a s tím se do 10 000 Kč nevejdeš. Stejnou službu udělají i ostatní značky.
50 % dobré fotky dělá světlo a druhých 50% kompozice.

Další odpovědi
Děda Louda

Pokud víš, co vlastně chceš, rozhlédni se po bazarech, inzerátech či výprodejích.
Doplňuji:
Typ, který uvádíš, již není v prodeji. Tvé představě může vyhovovat novější
http://www.me­gapixel.cz/so­ny-alpha-a58-18-55-mm-ii
Sada obsahuje i setový objektiv 18 – 55 mm, tedy na osahání a učení dostatečný.

setapouch

Jsem zatizeny na Nikon, takze pouzity Nikon D90. Vypisovat proc je na dlouho, ale ve zkratce – je to novy typ a levna amaterska az pokrocila zrcadlovka.

Emefej

Zrcadlovky všech značek, ve stejné cenové hladině, jsou přibližně srovnatelné. Rozdíly pochopitelně existují, jeden typ může mít např. rychlejší autofokus, druhý kvalitnější hledáček a třetí třeba lepší ergonometrii. Záleží na osobních preferencích, zejména nepreferuj pouze podle rozlišení snímače. Foťák si v prodejně důkladně osahej a vyzkoušej všechny funkce, a to i ty, které nehodláš používat, v lepších obchodech ti udělají i zkušební snímky (myslím na papír, na monitoru kvalitu kresby moc nepoznáš). Pokud se ti tedy líbí Sony, kup Sony, pokud ti do ruky a do oka více padne jiná značka, jdi do ní.

Před nákupem konkrétní značky fotoaparátu se také porozhlédni po příslušenství, časem budeš jistě nucena něco dokupovat. Mezi značkami mohou být značné rozdíli v šíři sortimentu i v cenách.