CunikSmrt

Nejde přehrát video v tabletu

Zdravím, příbuzná koupila šunt tablet pro maminku do nemocnice a chtěla tam nějaké seriál. Staženo, ale. Asi u tri se pusti obraz, hned se zastaví a už jede jenom zvuk. Stažitelné přehrávače jsou k ničemu, jen milion reklam. Co je špatně?

Odpovědi
Alesh

No, nejsem na toto nějaký moc odborník, ale řekl bych, že vzhledem k tomu, že se to video krátce rozběhne a pak už jede jen zvuk, tak problém na problém s video kodekem to nevypadá. Spíš bych si tipoval, že video je ve vysoké kvalitě a ten šunt tablet ho prostě nestíhá přehrávat. Tedy potlačí se přehrávání obrazu a jede jen zvuk. Je ten problém stejný u všech dílů toho seriálu? Jiná videa přehraje bez problémů?

aliendrone

Také to vidím stejně jako Alesh, tedy že problém je ve slabém výkonu zařízení. Doporučuji stahovat videa s rozlišením tak kolem 700×400 jednak, druhak s příponou „avi“ a vyhnout se videím s příponou „mkv“, které díky zpravidla vysoké kompresi jsou sice na svoji datovou velikost kvalitní a malá, o to více ale náročná na výkon. (je to jen obecné pravidlo, ve skutečnosti jde o nastavení kodeku při tvorbě videa, nemusí to být vždy pravda, ale to je na dlouhé školení).

Dále ukonči všechny zbytečné appky běžící na pozadí a uvolni co nejvíce paměti, kterou systém obsazuje pro rychlé přepínání mezi appkami. Další věcí je vypnutí veškeré konektivity (wifi, data), protože když se systému zdá, že běží moc málo procesů, tak mívá tendenci „pracovat za tvými zády“ (aktualizace, šmírování apod.).