Raspov

Poradíte, jak mám vyřešit problém se změnou kabelu?

Čau, přestěhoval jsem počítač do druhého domu a tak mám delší kabel na internet, ale je to ze stejné „krabice“ ze které byl ten starý kabel, když jsem ho připojil poprvé vše šlo, ale po restartu vždy ze začátku nejde, někdy 15 minut někdy hodinu, musím ho vyndávat a zasouvat, zkouším měnit ruční a automatickou IP + dds, pak to jde. Ale vždy po restartu to musím tak dělat, co s tím?

  • Má asi do těch 100m

Odpovědi
led

Skúste wifi.
Zjavne je niekde na trase, v konektore studený spoj. dosť často sa stáva, že konektor nie je pevný v zásuvke.
100 m je na hranici, skúste si pozrieť nejaký net-zosiľovač, prípadne pomáha zaradiť do trasy aktívny router (tj.s napájaným zdrojom). ale podľa môjho názoru vo vašom prípade by pomohla WI FI sieť.

kelley

Zásadní otázka zní: Jak dlouhý je ten kabel? Neměl by mít víc než asi 100m.
Hm… tak to už bohužel může být na hranici použitelnosti. Konkrétní řešení bohužel neznám, snad dát nějaký repeater nebo switch na každou stranu…

Zdroj: http://www.svet­siti.cz/forum­.asp?fid=8&tid=­3361