Avatar uživatele
jasemja

Nefunknčí připojení routeru

Dobrý den,
zakoupil jsem si router TP-LINK TL-WR841ND pro rozšíření své sítě, připojil jsem vše podle návodu(WAN, LAN, napájení), začaly blikat kontrolky, spustil jsem automatického průvodce proklikal se začátkem a vyskočila my chyba (přeloženo) „Chyba při přidělování IP k vašemu počítači.“ podíval jsem se na komunitní návody na fórech a postupoval podle nich, ale podle těchto návodů, či příručky rychlého startu, se nedostanu do nastavení routeru. Při zadání příkazu IPCOFIG do CMD my vyskočí že má IP je 0.0.0.0. Nevíte prosím někdo jak se dostat do nastavení routeru a následně zprovoznit síť?
Děkuji.
Doplňuji:
jáára
to sem už skoušel, zadat IP od poskytovatele, i v návodu popsané tplinklogin.net, pořád nic

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4003 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tekumseh

Zkus nastavit IP adresu PC manuálně dle návodu, podle mně je problém v tom, že DHCP server v routeru nepřiřadí PC IP adresu, což odpovídá té 0.0.0.0, co vidíš v odezvě na IPCONFIG. Defaultní IP adresa routeru je 192.168.0.1, v PC je pak nutné nastavit jakoukoliv jinou ve stejné síti, např. 192.168.0.2. No a pak stačí v browseru zadat http://192.168.0.1/ a mělo by to zafungovat…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jáára

router se nastavuje v prohlížeči ne přes kdovíjakého průvodce. znovu a lépe (podle návodu)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pl4toon

Zkuste vypnout firewall ve Windows, připadně firewall třeti strany (Eset, Komodo, Kaspersky, atp.) a otevřete zmíněnou IP v Internet Exporeru. Drtivá většina webových administrací by měla spolupracovat s IE dobře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jasemja

tekumseh
Děkuji, dostal jsem se do administrace routeru, ale stále se nemohu připojit na internet

před 4002 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek