Pavel1212

Nefunguje počítačový kabel UTP

Prosím Vás, nevíte, proč mi nefunguje přímý počítačový kabel UTP kategorie 5 pro síťové propojení počítače a HUBu, SWITCHe, nebo ROUTERu? Kabel jsem zapojil do PC a ROUTERu a výsledek nulový. Děkuji za každou radu.

Nejlepší odpověď
led

skontrolujte, či nemá napísané CROSS (krížený) tie nefungujú cez router. Sú určené na priame prepojenie počítačov.
je poznať aj podľa farieb v konektore, ak si ich otočíte čelom k sebe farby musia mať rovnaké poradie

Další odpovědi
blesk26

co píše led je možné, ale už dlouho jsem neviděl počítač s routerem, které by nezvládly oba typy kabelů. Dnes většinou port umí detekovat typ kabelu a přepnout se podle toho.

Nemůže být problém jednoduše v tom, že správně nedoléhá ke kontaktu jeden z vodičů?

Měl jsem nedávno podobnou záhadu … kabel funkční a natažený za stolem, dostal jsem od upc nový modem, takže kabel akorát technik vytáhl ze starého a dal do nového modemu a rázem kabel nefungoval, musel jsem nacvaknout nový :)