Miru1

Jak nejjednodušeji zjistit kde, v kterém místě je přerušen prodlužovák?

Prosím o radu jak nejjednodušeji zjistit kde, v kterém místě je přerušen prodlužovák. Zkontroloval jsem koncovky, tam je vše ok. Pravděpodobně bude někde zlom. Jenže jak to zjistit u 30ti metrového kabelu. Používáme ho k sekačce. Díky.

Nejlepší odpověď
briketka10

koupila jsem nový
stalo se mi to samý
u 50m dlouhýho a
to nezjístíš jen tak :)

Další odpovědi
Dochy

Co znamená „zkontroloval jsem koncovky a vše je OK“??

Zpravidla to znamená koupit nový.
Pokud je někde zlomenej, s 95% pravděpodobností to bude buď v koncovkách, nebo v nejbližších 10cm. Jednam z možností jak najít místo závady je zkusit s ho na kraji ohýbat a zároveň měřit. Pokud zjistíte, že stav kabelu reaguje na ohyb v nějakém místě, tak v tom místě je téměř jistě zlomený.

Existují analyzátory kabelů, které dokáží určit místo přerušení, ale to by byl drahý špás kvůli jedné prodlužce…

cukrar

Miru, měřením. Musíte mít měřák s hroty a píchnete do středu kabelu a na koncovky. Na jedno stranu to nefunguje..pokus opakujete jedním směrem,,,
samozřejmě nejdříve vizuelní podrobná kontrola, hlavně těsně za koncovkou..