Avatar uživatele
huxa

Nefunguje mi benzínový zapalovač, čím to je?

Měl jsem asi dva roky nikdy nepoužitý benzínový zapalovač na poličce a teď jsem se rozhodl jej začít používat, koupil jsem benzín (ověřený na druhém zapalovači-bezchybně funguje), naplnil ho, chvíli škrtal, poté už ne. Rozebral jsem ho, odstřihnul opálený knot a povytáhl. Znova párkrát fungoval a asi až vyschl knotek, přestal zapalovat, jak kdyby knot neuměl natáhnout z vaty benzín, je to správná dedukce? A šel by ještě nějak „zpravit“, abych nemusel kupovat nový?
Doplňuji:
Děkuji moc za rady, ještě bych měl otázečku-potřebuji hlavně zítra a nemám šanci se dostat do obchodu, můžu nějak podomácku vyrobit knot? nebo za něj dát něco jiného, co se v domácnostech dá najít… a jako vatu stačí dát normální vatu, kterou ženy používají k péči o pleť, ano?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: huxa

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, briketka10 před 4165 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

jasne vymen vatu a knot …muzes i kaminek a pojede jako zamlada…
Doplňuji:
no prave me to napadlo …necpi tam obyc vatu..nejlepsi jsou natrhane filtry od cigar …a vzhledem k tomu ze si zapalujes koksakem tak jich mas urcite dost kdyz si balis ciga..prece by sis nezapaloval normalni cigo benzinakem …takovej nevkus ..to je jako by si nekdo zapaloval doutnik zapalovacem.heh…knot neudelas..a kdyby se ti to nahodou podarilo z neceho doma udelat nebude to mit dlouheho trvani …

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Zkusit vyměnit celý knot a nechat ho pokud možno co nejdelší. Taky by bylo dobré zkontrolovat jiskru.
Doplňuji:
Vata běžná vyhovuje. S knotem je to složitější, bez zkušenostá ho nevyrobáš. Občas se v domácnosti najde tkanička z bavlny, která má stejný průměr,Knot je většinou opletený na povrchu a vevnitř je svazek vláken,

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

zkontrolovat knot jestli je dostatečně zapuštěn v té vatě. Zkontrolovat jestli vata je dostatečně napěchována/jestli je hustá.Zkus ten knot v zapalovači zapálit jiným zapalovačem ,uvidíš jestli je vada tam nebo v kamínku.
Doplňuji:
jo a taky zkontrolovat utěsnění vaty-to je ten filc vespod který musíš odklopit když leješ benzín.Protože jestli netěsní dobře,tak benzín se vypaří za chvíli.

Upravil/a: mojitek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

cochee má pravdu knot od svíčky je nevhodný :(

před 4162 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

mám benzíňák a zapaluju si svíčky a všimni si, jak u svíček je ten
knot úzkej a hned se spálí na troud, myslím, že by dlouho nevydrží..

před 4165 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

je to sice mimo téma, ale svíčkový knot uhořuje proto, že po zapálení nemá ihned palivo, tedy parafin v tekutém skupenství; teprv až se vršek svíčky tročku rozehřeje a udělá se loužička parafinu, tak ten knot jej začne tahat nahoru k plameni (princip kapilární elevace). A jak se spotřebovává parafin, knot by zůstával čím dál tím delší, ale už nestíhá podávat ten parafin tak vysoko a zhora uhořívá. Proto se stane, že svíčka, která bývá zapálena jen na krátký okamžik, nakonec zhasne, protože tím zapalováním se jí ten knot čím dál tím víc zkracuje – nestačí „počkat,“ až svíčka kousek ubude.

Knot ze svíčky bude pro ten zapalovač nevhodný, je dělaný pro parafin s dosti vysokou viskozitou a ne těkavý benzín. Navíc ten knot bude tím parafinem napuštěn už před výrobou svíčky. Já bych osobně zašel do nějakého supermarketu, kde mají i přes víkend otevřenou prodejnu tabáku a koupil tam knot určený právě pro zapalovač.

před 4164 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

napěchoval jsem ho pořádně vatou (bylo jí v něm asi jen třetina toho, co jsem do něj naládoval), zapálil, nechal rozhořet a zdá se mi, že už bude fungovat bez problému, ještě zítra se pokusím napsat, jestli to pomohlo (kdyby někdo měl stejný problém v budoucnu). Moc vám všem děkuji za vaše rady, moc jsem se díky vám o tom nového dozvěděl

před 4165 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

hele chlape …knot by se dal ziskat ze svicky…ale bude to o nervy ho tam dostat …taky ocistit aby nebyl zaneradenej od vosku…

před 4165 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

kamínek by měl být v pořádku, po naplnění ho můžu cca. pětkrát zapálit a poté se knot už opaluje do černa a vata je naprosto suchá

před 4165 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

omg…co to tam pisou za rady …obyc vata…napechovana …tyyyjo ..utesneni …doprd…kolik ze maj tech zapalovacu…jo a chlape kdyz nalijes benzin..do dele neplneneho zapalovace tak ho setrepej a zapal nechej ho chvili horet…on tim horevim prave taha benzin…

před 4165 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

Co to plácáš?Mluví tady někdo o obyčejný vatě bo co?Jinak je logický,že když je vaty málo a není napěchovaná,tak je to k ničemu-dáš pár kapek a vata nestíhá.Tohle jsou základy které je potřeba dodržet,ví to každý kdo někdy měl nebo má Zipáka nebo rakušáka,ty omg zapalovačovej teoretiku.

před 4165 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

To bylo pro Drap…bezna vata vyhovuje…teoretik ..ty bavis .....

před 4165 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

btw -kdybys napsal pro koho to je ,bylo by to cool.Takhle to bylo out.No a vidíš-měl tam málo vaty.Vata-ta je in 😉

před 4164 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

ok, z té svíčky to je dobrý nápad

zkusím to, díky :)

před 4165 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek