Katarina3223

Mám nárok na vrácení nedobydleného nájemného za níže uvedených podmínek?

Zdravím, mám otázku ohledně vrácení nedobydleného nájmu. Paní majitelka prodává byt a nemohla nám tedy prodloužit smlouvu.
Smlouvu jsem měla podepsanou do konce října, paní majitelka nás o prodeji informovala začátkem září. Ihned po této zprávě jsem si sehnala nový byt. Dala jsem zprávu paní majitelce, že jsme schopni byt opustit dříve (celé září byly v bytě prohlídky). Byt byl předán 20. října. Máme tedy nárok na vrácení nedobydleného nájemného? Děkuji

Nejlepší odpověď
Edison

Záleží, co máte ve smlouvě.

Další odpovědi
ivzez

Záleží na tom, jakou formou jste nájem ukončila.
Pokud písemnou dohodou ke konkrétnímu datu,
mohla byste se pokusit část nájemného získat zpět.

Příště toto řešte rovnou v písemné dohodě o ukončení nájmu.

cukrar

Bez podrobností ohledně smlouvy a domluvy nelze dát správnou radu.,