annas

Nedávno jsem četla, že zrcadlo lže, protože je obraz obrácený. Je to tak? Je fotografie věrnějším obrazem než zrcadlo?

Proč není v zrcadle obraz převrácený vzhůru nohama?
Zatímco když vezmu tisk, vidím písmo obráceně.

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde je něco zajímavého, já sama myslím,že máme pohled na fotku jiný, sami sobě se nelíbíme jak nás fotograf zachytil, ale nebude to tím,že to či ono zkresluje.

http://vtm.zi­ve.cz/clanek/lze-vyrobit-zrcadlo-ve-kterem-by-se-clovek-nevidel-obracene

http://www.om­lazeni.cz/zrca­dlo-lze--40-33480-0.html

Další odpovědi
hanjimka

Proč se většinou sami sobě nelíbíme na fotce?No protože se takto neznáme.Celý život koukáme do zrcadla kde je náš obličej obráceně.A fotka je tak jak nás vidí ostatní.Nemáme obě poloviny obličeje stejné proto vypadáme na fotkách tak divně.Ale ostatní nás tak vidí vlastně pořád tak se jim fotky líbí.

Terryle

Všecko zkresluje nějak. Fotografie zkresluje tvary a barvy a dělá to do určité míry nepřirozeně, protože jsme zvyklí fotku brát jako „to, co vidíme“… kdežto zrcadlo zkresluje jaksi přirozeně. Na vodní hladině se věci zobrazují taky tak a divné nám to nepřijde.

led

Vernejší obraz je v zrkadle,napriek tomu, že je vertikálne otočený.Vidíte ho z výšky očí a smeru vášho postavenia voči zrkadlu.
Fotografia má trocha skreslené farby a zobrazenie je závislé postavením objektu fotografovania a zdroja snímania (fotoaparátu).
Ak chcete vidieť vašu tvár i postavu naozaj prirodzene uvolnené, je dobré nevedieť o momente fotografovania. Máloktorý človek sa pred kamerou dokáže správať naozaj uvolnene a prirodzene.

Mili @

Já jsem si vzala schválně kvůli Vám foťák i zrcadlo a opravdu, vyfotila jsem se a koukla do zrcadla a vše opačně…!
Jak jste na tohle přišla, to jste mi nasadila brouka do hlavy…

Bunnik

Zrovna minulý týden jsem na sebe hleděla v zrcadle a zezadu přišel můj přítel a podíval se na mě, zašklebil se a řekl: Ty vypadáš v zrcadle jinak! Tak jsme to řešili… a je to vážně asi jen o zvyku. Já se sama sobě líbím víc v zrcadle než na fotkách, jemu se líbím víc ve skutečnosti než v zrcadle :)