Nechce alimenty – je to zákonné?

Přítelkyně prý bude vařit často, potřebuje k tomu podle jejích slov dítě. Chce tedy další mimino. Odpověděl jsem, že ho potřebuje kvůli alimentům. Na to řekla, že mi klidně podepíše papír, že po mě nikdy nebude chtít alimenty. Otázka: Umožňuje něco takového zákon?
Doplňuji:
http://imgur.com/XK5q83n
http://i.imgur­.com/XK5q83n.jpg?1

Nejlepší odpověď
ivzez

Nejde o to, co (ne)chce či (ne)podepíše matka.
Matka nemůže svým prohlášením připravit dítě o výživné,
na něž má ze zákona nárok.
Doplňuji:
Po dolnění obrázku:

Potenciální matka si to představuje jako Hurvínek válku:

Nejen, že by své dítě chtěla připravit o výživné, na něž má ze zákona nárok,
navíc by mu chtěla upřít právo na styk s otcem …

S tak uvědomělou partnerkou radši rodinu nezakládat!

Další odpovědi
anonym

Ne – neumožňuje.
Takový papír ti klidně může podepsat a přesto bude taková ´smlouva´ neplatná a alimenty – případně, budeš muset platit – pokud je ´začne´ chtít.
___
A – nač potřebuje dítě k vaření? – přece nebude vařit je…
😉
Doplňuji:
Když: – ten ´papír´ je hezký, ale nemá právní závaznost – odporuje zákonu a tedy je neplatný… Pokud je ti ještě něco nejasného, kontakruj právníka (třeba on-line právní poradnu nebo nějakou podle místa bydliště).

anonym

Komu to vykládala? Tomu předchozímu dítěti?
Zákon ti nezabrání být naivní a věřit jí. Každopádně tě ale přinutí plnit otcovské povinnosti – minimálně platit na dítě výživné. (Hezky tě zkouší opít rohlíkem.)
Jakékoliv prohlášení o neuplatnění nároku na výživné nemá právní oporu. Zákon toto neumožňuje.
Doplňuji:
Takové potvrzení nemá žádnou hodnotu. Kladu si otázku, zda je tvá přítelkyně vůbec normální. V první řadě by sis na ni měl odpovědět ty. Ona totiž zřejmě zapomíná (nebo to vůbec neví), že vyživovací povinnost máš vůči svým dětem a ne vůči jejich matce. Ačkoliv i takový stav by mohl nastat. Toto rádoby „potvrzení“ je naprosto k ničemu.
Navíc vachrlaté určování podmínek by mne jedině rozčílilo, nikoliv přesvědčilo.

Nuk nuk

Tak za:

  1. Nerozumím, proč k tomu, aby mohla vařit potřebuje dítě. Mám dvě děti, čekám třetí, vařím docela ráda, ale ani tak to nevidím jako podmínku jednoho k druhému.

za 2) Alimenty určuje soud. Pokud byste skutečně počali a měli společného potomka a nežili byste ve společné domácnosti, případně byste nebyli schopni se dohodnout na společných financích, pak by Ti soud určil výši alimentů. Samozřejmě v případě, že by partnerka podala žalobu. Pokud by jí nepodala, nebo by Tě neuvedla v RL jako otce, pak by to samozřejmě bylo jen na Vaší dohodě.

za 3) partnerka je dokonale střihlá a pokud se nechceš zbláznit, tak raději uteč.

Drap

Podepsat může cokoli, ale pokud bude alimenty chtít, tak rozhodne soud, bez ohledu na takovéto prohlášení.

Hamon

Ne – nikdo se nemůže vzdát práv, která dosud nenastala.
Doplňuji:
Znovu – nikdo se nemůže vzdát práv, která dosud nenastala. Takové prohlášení soud prohlásí za neplatné.
A i v případě, že by došlo k antidatování, za nezletilé dítě lze požadovat určení vyživovací povinnosti až 3 roky zpětně. A promlčet je možné jen jednotlivé platby výživného, ne výživné jako celek. Takže pokud slečna změní názor, soud jí dá za pravdu.

jáára

ne
Doplňuji:
takových keců bylo…

pizlicka

vy jste všichni ukecaní,jak mladý vrany,fakt.přečetli jste si vůbec ten papír pořádně?KDYŽ-víš v čem je problém?pokud by ona chtěla,aby jsi se s dětmi nestykal,stejně by jsi alimenty platit musel.pokud by si ovšem našla nového partnera,a ten společně s ní požádal o svěření do péče s tím,že převezme veškera prava a povinnosti,pak by jsi byl osvobozen od placení alimentu.otazka-chces zplodit dítě a pak jej nevídat??věř tomu,že bys dal vše za to,vídat vlastní dítě.něco jiného je diskutovat o někom,kdo neexistuje a něco jiného je,diskutovat uz o hmatatelném,na­rozeném,tvém vlastním ditěti.věř,že bys bojoval jak drak,nehledě na peníze.sedni si do kouta,přemýšlej a jukni aspoň trošku s otevrenym srdcem do budoucna.pak se vyhnes tomu-ja ale nevěděl,že to bude tak bolet,vždyt je to muj syn(dcera) atd.....

Nuk nuk

Já bych jen s dovolením vyjádřila souhlas s tím, co tady v diskusi píše Ocko. Já sice chápu, že každý máme své mouchy a každý má tak trochu potřebu dělat něco jinak, než je „normální“. Jenže ta osoba, kterou považuješ za svou partnerku jde tak trochu moc do extrémů.
Za mne budiž – ať si kojí třeba do 5ti let je to její věc a ať si klidně strhne kýlu tím nošením, bude jí mít ona ne já.
Ale tahle dáma je buď blázen a nebo, jak píše Ocko dost velká mrcha, která Tě jen zneužívá!!!
Ona nemůže vařit a pečovat o domácnost, pokud chodí do práce? No to mě podrž. A jak to dělají jiné, které chodí do práce? A chodí pozdě? Kdo jí hlídá děti, Ty? Ty do práce nechodíš nebo co? Také znám jednu takovou, co má tři děti hlavně proto, aby nemusela makat a mohla z otců tahat peníze. Takže asi tak – vem nohy na ramena a utíkej od ní tak daleko a tak rychle, jak jen to jde a dříve, než bude pozdě. Jestli bydlí u Tebe, tak jí dej čas na to, aby si našla s dětmi bydlení a pak jí sbal kufry.
Na světě je dost normálnějších žen, opravdu ze sebe kvůli jedné hlupáka dělat nemusíš.

anonym

Předpokládám že B ví, že jde o neplatný papír. Vždyť komunikuje s právničkou ohledně půjčování dětí, vyrovnání atd. Takže když mi toto navrhla, poradil jsem se zde s vámi. A potom jí řekl, ať to tedy sepíše. Její hru zkusím dohrát do doby než si vybere byt v její oblíbené městské lokalitě. Je to učitelka zatím se zkráceným prac. úvazkem. Děti si vyzvedává po 12., občas vede kroužek, občas se zdrží na rodičáku. Ale stále nerozumím proč se vrací večer… Jestli sem mohu vložit odkaz na rozhovor v mp3…

anonym

Také mám pocit, že z naivity takové nápady nemá. Tím více se vnucuje myšlenka, co svým jednáním sleduje. Manýry, kdy žena nechce pracovat a kvůli tomu má kupu dětí, odpovídají spíše mentalitě menšinového etnika. Měl bys pořádně sledovat, jak dopadá její jednání s otcem dětí. Počítej s tím, že něco podobného by čekalo i Tebe, kdyby sis neuhlídal to „vytoužené“ otcovství.
Za svůj život jsem poznala dost vypočítavých ženských, zlatokopek, které dokázaly důvěřivého chlapa doslova sedrat z kůže a potvor, které své haranty hodily na krk důvěřivému partnerovi a samy si užívaly. Podle Tvých předchozích dotazů se zdá, že jsi na jednu takovou narazil.
Kamarádka učila na základním stupni a pokud neměla poradu, neuzavírala se klasifikace, nebo nebyly třídní schůzky, tak byla do dvou hodin denně doma. Také chystala kulturní vystoupení svých žáků, ale ani tehdy nejezdila domů večer. Rodičům by se nelíbilo, kdyby jejich děti přišly ze školy pozdě. Něco je u vás ve velkém nepořádku. Spíš než mateřství byste měli řešit běžný chod domácnosti.
Ten rozhovor nejspíš nepřinese nic převratného a je otázka, zda tím neprozradíš více, než bys chtěl. Sám víš, proč jsi doma nespokojený a my se ti tu můžeme snažit akorát pomoci svými názory.

pizlicka

když-čas ti ukaze,jak to vše je.do té doby,pokud to tak necítíš,dítě nechtěj.dítěje zodpovědnost,a to musejí chtít oba.během té doby ti opravdu cas ukaze,jak se věci mají.

anonym

Děkuji. Nevím jestli bych s ní vydržel až do důchodu. Zůstávat jen kvůli dětem?

anonym

Nezlob se, ale proč s tou Bohumilou střelenou ještě vůbec jsi? Je to nenormální a podle tvých slov hodně líná ženská. Psal jsi, že ona bydlí u tebe. Tak ji vypakuj, protože jinak z toho budeš ještě hodně nešťastný. Věř tomu, že je dost malá šance, abys trefil na něco podobně praštěného. Takové blázny by měli zavírat do Bohnic. Buď je to tak velká mrcha, že z tebe dělá debila (viz toaletní papír pro každého fracka a madam zvlášť a pro tebe denní tisk – pravda není vhodný ke studiu tím orgánem, kam ho přikládáš ty), kojení tříletých děcek, vybavení dětského pokoje atd. Nebo je to opravdu případ pro psychiatra a ty máš šanci zblbnout vedle ní. Utíkej z tohoto vztahu, pokud s tebou opravdu nečeká dítě. Potom teprve poznáš, co taková prohlášení od bláznivky mají za cenu.

pizlicka

očko-víš,co jsou biologické hodiny a touha po dítěti?to pak žena škemrá a dělá věci,které by nikdy nedělala.muzes mi rict,co by dělala s dvěma dětmi na ulici?myslis,ze je tak blba?nesnasim,jak tu každého soudite.vite o tom kulovy,do srdce te zeny taky nevidíte,a jen soudite,co je vaším očím vidno.

anonym

Požádá-li někdo o můj názor, tak mu ho sdělím. Posuzovat jeho kvalitu může tazatel, který je v obraze. Biologické hodiny se zde neřešily a co ti leze na nervy je tvůj osobní problém. Takže se omlouvám, ale tyhle příspěvky admin nemá rád ani v diskuzích. Patří do interní pošty. Příště se laskavě soustřeď na otázku a pokud k ní nemáš co říct, tak mlč. Osobní invektivy zde nikoho nezajímají.

pizlicka

jestliže urazis jeho pritelkyni,je to osobní invektiva.toto jsou otázky-odpovedi,ne osobní názory,zapšklá ná­no.

anonym

Nuk nuk, dítě potřebuje proto, aby se mohla na mateřské věnovat domácnosti. Chce mít velkou rodinu. V současnosti se vracívá pozdě domů. Nemá u mě hlášený tr. pobyt.

pizlicka

proc se vraciva pozde domu?z práce?nikam nespechej,pro jistotu počkej,co bude dál.muze byt uz tehotna s nekym jinym,a hodit to na tebe,ale muze byt za tim i touha po diteti.to musíš vedet ty.chudera.ma s tebou dite a nemá u tebe trvaly pobyt??jsi mazany spis ty,nez ona a jestli se ona tak debilne musí chranit dalším dítětem,mela by spis sebrat odvahu a prchat ona.

anonym

Je to podle ní touha po velké rodině. Ale zatím vzor rodiny nejsme. Má 3.leté dvojčata z předešl. manž.

Nuk nuk

Pižličko, přečti si nejdříve Kdyžovy předchozí otázky, Stojí to za to a jen tak člověk alespoň částečně pochopí, která bije – nebo spíš nepochopí, protože je to mimo lidské chápání. Jestli je pravda to, co Když píše, pak ta dáma nemá dítě s ním, ale dvě s někým jiným. K dětem i ke Když, jakožto svému partnerovi, se chová přinejmenším dost podivně (viz. jeho otázky). Paní je prostě buď velmi mazaná nebo hodně zvláštní.

pizlicka

proc by se chovala podivně?nuk nuk,co když je zamilovana,a chce s tim,koho miluje dite,a přes zamilovanost nechape,ze on s ní dítě nechce?jen zamilovana zena se tak ponizi,a napise takovy dopis.my,neza­milovani,by jsme rekli-co se mu vnucuje,kdyz s ni nechce dite,tak se nebudu prosit,aby dite měl.zamilovaní se doprosuji a nevidi,ze se tim ponizuji.chapes???proc do prcic stále soudite,kdyz nevite o druhé strane nic.je zarazejici reseni toaletního papiru.kurnik,kazdy mame nejakou úchylku,nemyslim,ze prave tohle by zruinovalo rozpocet,i když to muze byt otravne pro toho muze.ale spis mi prijde,ze je KDYŽ lito kazde koruny pro tu zenu a deti.prijde ti normalni,ze spolu ziji,a ona tam nemá ani trvaly pobyt?trochu premyslej i na druhem strane brehu,nejen co kdo tu vysype.jak muze muz dojit tak daleko,ztrapnit zenu tak,az se uchýlí k psaní takových dopisu?toto z nas delaji muzi svým postojem,to si uvedom,a na okoli to pak pusobi,ze ona je ta hráblá.

anonym

Ale ta žena nechce mít u mě trvalý pobyt. Kvůli doplatkům ze sociálního zabezpečení a aby prý bývalý nedělal peklo, třeba že by k nám poslal pracovnice ze sociálky. Asi tak. Peníze: Účet nebo konto mi neukazuje. Ona ví kolik vydělám. Platím SIPO, dávám na jídlo. Dám i za práci z fušky. Pracuji i o víkendech pokud to půjde. Je to sezonní práce. Nejsme přitom na tom lépe. Ona si platí volný byt 1+ koupelna ve kterém už nebydlí. Přitom jí nepatří, patří její sestře která o byt nemá zájem. Přijde mi, a ostatní mě v tom utvrzují, že platím něco, o čem nevím. Vydělá 6 nebo 7 tisíc, z toho zaplatí nájem 5,5 tis. Autem do práce projede 2,5 tis. Přitom se vrací domů přespat, jako v ubytovně, až večer.

pizlicka

a kdo hlida deti,kdyz ona se vraci vecer a ty jsi nonstop v praci?

anonym

Podobná otázka http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/maji-vasi-clenove-rodiny-svuj-toaletni-papir