marci1

Nebylo by lepší, kdyby se kontejnery na odpad vyráběly se zámkem ?

Dnes jsem viděla, jak se dva bezdomovci surově poprali u kontejnerů s odpady o to, kdo si ji „vybere“. Potom se těma špinavýma rukama dotýkají klik, držadel v dopravních prostředcích apod. Nemocí stále přibývá. Popelnice se zámkem se již vyrábějí.:-) Viz zdroj: http://www.re­oamos.cz/sber­na-plastova-nadoba-se-zamkempopelnice-240-l/d-6283-c-47/

Nejlepší odpověď
Drap

Nebylo, kontejnery by se prodražily a byly by častěji poškozené.

Další odpovědi
anonym

V mém okolí zavádějí nikoli kontejnery se zámkem, ale zamykací zamřížované kóje na popelnice/kon­tejnery – část problémů to řeší, ale za cenu vyšších nákladů na pořízení i na údržbu/opravy.
Navíc – žádný zámek nevyřeší cestování bezdomovců MHD.

rigormortis

A nebylo by lepší řešit příčinu? Tedy bezdomovectví nebo nevyhazovat nic co se dá ještě nějak používat (třídit a mít kompostér).
A také by mne zajímalo kolik lidí znáte, co se nakazilo žloutenkou z madla v autobuse.

Mc Merkurion

tak by si ty ruce umazali jinde…

marci1

Zámek by zajistil to, že by se v kontejneru nikdo nepřehraboval a neměl špinavé ruce od odpadků. Samozřejmě by bezdomovci jezdili dále veřejnou dopravou, ale neměli by na rukou zbytky z odpadků. A to se týká nejen MHD, ale i jejich návštěv v obchodech ap. Ze znečistěného madla v autobuse můžete onemocnět tolika nemocemi. ☹