melanie

Smí se použit obrázek hakového kříže v článku??

Píši článek o vzducholodi Hindenburg, na které je namalovaný hákový kříž. Otázka zní: jestli se smí tento obrázek použít ke článku ? Já si teda myslím, že ano, ale stejně mě raději ujistěte. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Ano – smí.
Jde o dokument, nikoli propagaci čehokoli.

Další odpovědi
huxa

Pokud by tě někdo za toto hnal před soud a nebo tě nějak jinak trestal, měl by akorát naprosto nezvladatelný strach z Hitlera, nacismu, atd.

Můžeš používat cokoliv dá se říct kdekoliv, jestli tím nebudeš propagovat genocidu, drogy či další věci-tzn. bude to mít ryze informační charakter.