dudu

Názor na skrytý vypinač?

Nedávno jsme pořídili zachovalou Fabii 1,2 GTS z konce roku 2007, najeto cca 61000 km. Auto je v šedemodré velmi atraktivní metalýze a proto nám známí doporučují nechat si namontovat skrytý vypinač. Má instalace této „pojistky“ význam, kam vypinač nejlépe nechat umístit a kolik je cca cena montáže. Děkuji za podnětné názory a zkušenosti.

Nejlepší odpověď
Alesh

GTS??? Není to spíš HTP (Ho*no To Pojede)? 🙂
Tak určitě to chce někam po ruce, ale určitě existují i typická místa a tím pádem hrozí, že příp. zloděj je může znát nebo objevit. Každopádně je to levné a účinné, určitě ti to udělá kdejaký Ferda automechanik za pár stovek. Teď mě napadá varianta, nechat si udělat ty vypínače dva (když už se s tím bude dělat) – jeden po ruce (na krátkodobá stání) a jeden někde mimo dosah (na dlouhodobá stání – jistota je jistota).
Každopádně spíš doporučuji pojištění, příp. dražší řešení – zámek řadicí páky.
Mám taky Fabii, kupoval jsem ji za 140 tis. a kompletní pojistka mě vyšla na 6,5 tis. a mám klidný spaní. 😉

Další odpovědi
anonym

Tak to si nechám taky udělat,není to ani moc drahé.

Zdroj: http://www.au­tozipo.cz/auto­servis/

Jikra

Samozřejmě že každá zařízení co ztíží případné odcizení má význam.
Já sám měl vypínání baterie a bylo to k užitku.
Kam umístit vypínač bych konzultoval s odbornou firmou.
Co se týká ceny bohužel nelze odhadnout
tam bude velkém rozpětí, podle firmy a podle
zvoleného zabezpečovacího systému.

Drap

U minulého auta jsem to měl. Je to určitě dobrá věc, ale sterjně jsem to zapomínal vypínat. Nejlepší místo pro umístění je někde v prostoru motoru, ale zase je to nejméně pohodlné pro manipulaci. V prostoru u čidiče je to všude snadno odhalitelné.

venkovan

Určitě ano, ale ještě bych se podíval po nějaké elektronickém zabezpečení které by třeba dalo zprávu na mobil.
Něco to stojí, dává se to víc na drahá auta, ale pro mnoho lidí i koupené ojeté je také drahé.

Alinek

Prvně bych chtěl popřát hodně spokojených km s novým autem :)

Co se týče skrytého vypínače, tak dle mého názoru skrytý vypínač + pojištění = nejlepší ochrana auta.

Věci jako defend-lock atd už jsou dávno překonaný. Pokud se bavíme o věcech, které jsou na trhu k dispozici, tak pro zloděje není nic jednoduššího, než si to nechat namontovat a pak si s tím tak dlouho hrát, až se to naučí překonat. Proto jakákoliv INDIVIDUÁLNÍ úprava je daleko účinnější, než defend-lock, na kterej se na netu prodávají klíče a pak s tím zloděj odjede za pár vteřin.

Existují v podstatě dva typy skrytých vypínačů. První typ odpojuje palivové čerpadlo – tento typ bych ale nedoporučil, protože i s palivem, které je už v hadičce, může auto třeba 1 km ujet. Prostě s ním odjede… Druhý typ odpojuje kompletně řídící jednotku, takže auto ani nenastartuje. Tento typ bych Vám doporučil.

Co se montáže týče, tak dobrou osobní zkušenost mám s jedním servisem v Praze, kde mi to montovali už do 3 aut. Pokud chcete kontakt, napište mi mail.

K otázce ceny – ty jednoduché vypínače stojí okolo 800–1000 i s montáží. Pokud byste chtěl něco více propracovaného – například abyste musel podržet výstražný trojuhelník po dobu 3s pro odblokování auta, nebo něco takového, tak pak už to jde řádově do tisíců.

Straka

Čím originálnější vypínač bude, tím lépe. Velmi důmyslný by byl např. magnetický spínač (např. pro startování) skrytý pod plastovou palubní deskou. Jakýmkoli malým magnetem, klidně připojeným ke klíčovému kroužku, by pak bylo možné auto nastartovat po přiložení ke správnému místu. Samozřejmě by takové místo nemělo být na palubní desce nijak označeno.

rvrablik

Určitě má svůj význam (je to prostě další bezpečnostní prvek – bariéra, kterou musí zloděj překonat) a taky psychická úleva (pokud se příliš bojíte, že Vám auto zloděj ukradne, tak dříve či později se tak stane – na co myslíš a co si přeješ, to dostáváš …)

Ohledně provedení a umístění: je dobré vyvést jeden do motorového prostoru (pro dlouhá stání) a druhý do palubní desky či poblíž – nejlépe ve formě více pinového zásuvky (female)!!! Pak už stačí si jen udělat zástrčku (male) , a v něm drátky vhodně propojit – vznikne jakýsi „konektorový klíček“. Pro jistotu si udělejte ještě jeden a s plánkem zapojení si jej uložte doma…

No a pak i kdyby zloděj objevil vícepinový konektor na palubce, tak protikus nebude určitě mít (budete asi originální). A pokud by jej „náhodou“ měl, tak nezná zapojení a to jej velmi zdrží neřkuli odradí …