Avatar uživatele
Zlatý

Název skladby a případně i autora?

Někteří vědci tvrdí, že za vznikem základních stavebních částic světlé hmoty našeho vesmíru jako neutrina, elektrony, protony atd., jsou jakási energetická uskupení ne nepodobná vláknům, či strunám.
Tato udělátka údajně rezonují v různých "tónech" a produkují zmíněné základy mikrosvěta.
Pokud fyzikové mají pravdu pak je logická otázka, kdo nebo co skladbu, která struny /vlákna/ přivádí do vibrací předehrává, kdo je asi jejím autorem a příp. jak se toto dílo jmenuje.
Ještě podotýkám, že kromě toho našeho vesmíru jich prý existuje vedle sebe celá řada, ale zde struny zezonují podle jiných skladeb, dávají vznikat jiným částicím a také odlišným přírodním zákonům?

Doplňuji:
Nejsme snad uprostřed jedné velké laboratoře, kde všechno "tančí" podle toho jak někdo hraje?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Nevím, zda jsem dobře otázku pochopila.

Ale seznámila jsem se s teorií strun a dočetla se, že by mohlo jít o NASA Voyager Nahrávky - Symfonie z planet - To je složené výhradně ze zvuků sluncí, planet a jiných vesmirných objektů. Např. takový Mars vydavá určitý tón, a tak je to se vším. A podobně jako u ptaků, kteří cvrlikají přes sebe, to nezní všechno dohromady nikdy falešně. Ta album je velmi podobné zejména skladbám Peta Namloka a jiným intepretům toho, co nazývam floating ambient. Neobsahuje žádné beaty, pouze tóny a plochy. Ideální na meditaci,

Nadpis:Ještě k teorii strun

http://www.astragal.cz/…
----
http://translate.google.cz/…
Symfonice z planet - neupravený anglický překlad
5 objemy nahrávek jsou vytvořeny z originálních nahrávek Voyager s využitím nástrojů na sondy překládat vibrace pocházejí z různých zdrojů, jako jsou planetární magnetosféry, rádiových vln odrážet planety, meziplanetární magnetické pole.
Doplňuji:
Kniha: ELEGANTNÍ VESMÍR (B.Green)
Bestseller, který umožní čtenářům nahlédnout na vesmír novýma očima.

Kniha pojednává o jedné z nejambicióznějších teorií, teorii superstrun. Tato teorie strun je klíčem k jednotné teorii pole, jež Einsteinovi unikala víc než třicet let. Věda konečně překonala nevraživost mezi zákony velkého – obecnou teorií relativity – a zákony malého – kvantovou mechanikou.

Teorie strun obratně sjednocuje tyto pilíře moderní fyziky do jediného harmonického celku na základě tvrzení, že všechny úžasné události ve vesmíru jsou projevem chvění jediného objektu – mikroskopicky tenkých smyček energie existujících v srdci hmoty.

http://www.mujosud.cz/…

Hudba byla odpradávna zdrojem rozličných metafor pro lidi přemýs­lející o otázkách kosmického rozměru. Od starověké pythagorejské "hudby sfér" az k "harmoniím přírody", které vědcům slouzily jako vodítko ve výzkumu, jsme kolektivně hledali píseň přírody v nězných toulkách kosmických těles i v buřičském hřímání subatomárních čás­tic. S nástupem teorie superstrun se takové metafory staly překvapivě reálnými, neboť podle ní je mikroskopická krajina zalita drobnými strunami, jejichz vibrační vzorky hrají jako velký orchestr symfonii rozvíjejícího se kosmu. Dech změny podle teorie superstrun vane aiolským vesmírem. (Aiolos byl řecký bůh větrů, podle něhoz se "aiolským" nazývá cokoli, co zní jako zvuk větru.)

http://www.scritube.com/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

To bude nějaký kvapík.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ad Dudu, díky za otázku. Opět jsem dověděla něco víc. Člověk řadu skutečností bere jako samozřejmost., ale všechno má nějaká pravidla. :-)) Třeba zlatý řet, nyní teorie strun ...

Avatar uživatele
Zlatý

dudu

Paní Annas díky za odezvu a jsem rád, že Vás téma zaujalo. Za tím jak celý náš vesmír vč. matičky Země funguje přece nemůže být náhoda, nýbrž spíše projev předem daného řádu a inteligence. Podporuje to i text v jednom z vašich odkazů, kde se hovoří o traktálech a také o tom co možná předcházelo velkému třesku a jaký bude konec našeho vesmíru, byť to úplně neladí např. s teorií membrán. Nu což, těšme se na další vědecké objevy.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3218
Zlatý quentos 1425
Zlatý mosoj 1387
Zlatý Drap 1208
Zlatý Kepler 945
Zlatý led 722
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.